reklama

PROFESIONÁLNÍ ELEKTRICKÉ PILY – sílu poznáte při prvním řezu.

Mají nižší hlučnost, jsou jednoduché na údržbu a jejich pomoc oceníme na každé zahradě, kolem domu či chalupy při prořezávání stromů, při řezání v uzavřených prostorách, ale zejména pro přípravu palivového dřeva. Pokud plánujete řezat častěji, nevyplácí se šetřit. Představíme si profesionální elektrické řetězové pily značky MAKITA a DOLMAR.

PROFESIONÁLNÍ ELEKTRICKÉ PILY – sílu poznáte při prvním řezu.

Profesionální elektrické pily obecně mají levnější provoz než pily benzínové, kladou i menší požadavky na údržbu. Jejich provoz je tichý a navíc ekologický. Výhodou je i nižší pořizovací cena než u benzinových modelů. Použít je můžete všude, kde máte v blízkosti možnost připojení elektrické energie.

Dnes si představíme profesionální elektrické řetězové pily japonské značky Makita a německé značky Dolmar. Na úvod je třeba připomenout, že Makita koupila Dolmar a proto vždy existují u těchto značek úplně stejné modely pil, lišící se pouze barvou plastů (zelená a oranžová) a logem výrobce. Při výběru profesionální elektrické pily si dobře uvědomte, jak často a jaké průměry a objemy dřeva budete řezat. Ve většině případů se vyplatí připlatit si za elektrické pily s vyšším výkonem 2000 W. Ty si dnes blíže představíme v tomto článku.

Profesionální elektrické řetězové pily Makita a Dolmar s výkonem 2000 W jsou lehké a výkonné pily. Vyznačují se bezúdržbovou konstrukcí, vysokou spolehlivostí a rozšířenými bezpečnostními prvky.

Beznástrojové napínání a výměna řetězu
Beznástrojové napínání a výměna řetězu
Kovové uchycení motoru
Kovové uchycení motoru

Podélně uložený motor

Mají podélně uložený motor, jehož hlavní výhodu oceníte při delším řezání a manipulaci s pilou. Pila je díky němu prostě lépe vyvážená a boční motor vám nebude překážet. Jsou vybaveny pozvolným rozběhem a mají ochranu proti přetížení. Udávaná rychlost řetězu 14,5 m/s (870 m/min.) je plně dostatečná. Uchycení motoru i hnací hřídele je u těchto modelů kompletně v kovu, který je odolnější vůči nárazům a lépe snáší vyšší teploty.

Ergonomická a pogumovaná rukojeť
Ergonomická a pogumovaná rukojeť
Víčko nádrže oleje
Víčko nádrže oleje

Beznástrojová výměna a napínání řetězu u profesionálních elektrických pil

Profesionální elektrické pily mají beznástrojové napínání řetězu (označení TLC v názvu modelu Dolmar). Při výměnu řetězu a sundávání krytu tak již nepotřebujeme dodatečný klíč, který se velmi rád ztrácel a nebýval po ruce, když bylo potřeba. Jednoduše otevřeme bezpečností západku a točením odšroubujeme kryt. Stejným způsobem jej zase zašroubujeme. Na stejné straně krytu ve spodní části najdeme i chytré kolečko, kterým si dle potřeby napnete či povolíte řetěz. Velmi dobrý přístup je i k uhlíkům, který najdete na boční straně.

Řetězy se mažou automaticky s možností regulace. O vše se stará čerpadélko. Stačí tedy pouze kontrolovat hladinu oleje a pravidelně ho doplňovat.

Chránič ruky a brzda řetězu
Chránič ruky a brzda řetězu
Robustní kovová opěrka
Robustní kovová opěrka

Kvalita zpracování a bezpečnostní prvky

Nové modely přišly s kvalitním zpracováním. Pily jsou z velmi tvrdých a odolných plastů. Díky ergonomicky tvarované a pogumované rukojeťi pila dobře sedí v ruce.Při práci oceníte také robustní kovovou opěrku se zuby pro opření a přesné vedení pily při řezu.

Řetězové pily Makita a Dolmar jsou vybaveny rozšířenými bezpečnostními prvky. Pily mají brzdu řetězu, která zastaví řetěz ve zlomku sekundy. Brzda se aktivuje při posunutí chrániče ruky směrem dopředu, čímž se přeruší přívod elektrické energie. Dále je zde doběhová brzda, která okamžitě zastaví pilový řetěz při uvolnění spouštěcího spínače.

Pily se dodávají v kartonové krabici
Pily se dodávají v kartonové krabici
Obsah balení pily
Obsah balení pily

Označení modelů

Na závěr si ještě vysvětlíme označení jednotlivých modelů. Makita značí své modely elektrických řetězových pil UC3051A, UC3551A, UC4051A a UC4551A. Již podle označení modelu snadno rozeznáte, jakou délku lišty pila má. Pro většinu řezání vám bohatě postačí délka 30 nebo nejpoužívanější délka 35 cm. Pokud je za modelem ještě označení X1, značí to, že v balení najdete kromě řetězu ještě 1 náhradní řetěz navíc. Všechny pily mají ve standardním balení vždy pilový řetěz, lištu, plastový kryt pily a návod k obsluze. Dolmar nabízí pily s výkonem 2000 W pod názvy ES2131TLC, ES2136TLC, ES2141TLC. Modely pod označením TLC1 jsou vybaveny navíc kovovým kufrem, pilníkem, ochrannými brýlemi a pracovními rukavicemi.

Elektrické pily Makita a Dolmar si můžete objednat u prodejce ELVIN PRODEJ s.r.o. Navíc nyní k vybraným pilám získáte pracovní rukavice Makita a náhradní olej 1 l pro mazání řetězů v hodnotě 700,- Kč ZDARMA!

Společnost ELVIN PRODEJ s.r.o. se věnuje prodeji ručního nářadí a zahradní techniky již 19 let, za tu dobu jsme získali mnoho zkušeností, o které se s Vámi rádi podělíme. Společnost je AUTORIZOVANÝM PRODEJCEM značky MAKITA, BOSCH, DEWALT, HITACHI, METABO, FESTOOL, FEIN, NAREX a zahradní techniky DOLMAR a STIGA. Disponuje také vlastním servisem a půjčovnou nářadí.

Navštivte naši prodejnu v Ostravě – Martinově nebo e-shop na adrese www.elvin.cz.

Publikováno: 4. 10. 2016, Autor: ELVIN PRODEJ s.r.o. (text a foto), Profil autora: Redakce