reklama

Originální beton jako dřevo nebo kámen

Protože je beton osvědčený materiál, je i výrobců prvků z něj hodně. Vyrobit betonovou dlaždici je totiž věc zdánlivě snadná. Jenže - pokud má něco vydržet, už to tak jednoduché není. I tento sortiment v praxi ukazuje, jaký smysl mají stále omílaná slovíčka z podnikatelského slovníku, tedy „konkurenceschopnost“ a „inovace“. Na poměrně nasyceném trhu totiž uspěje jen ten, kdo dokáže nabídnout víc - což je případ společnosti Beton Brož s.r.o..

Originální beton jako dřevo nebo kámen

Vedle certifikovatelné technické kvality vsadili na zajímavou tvář svého sortimentu. Po pro stavebníky i kutily překvapivém a úspěšném programu Tvář kamene Gabro dřeva nově přicházejí s originální řadou Brož - Tvář kamene Gabro.

Originální beton jako dřevo nebo kámen aneb Tvář kamene Gabro
Originální beton jako dřevo nebo kámen aneb Tvář kamene Gabro

Jako pod sopkou

Geologové vám řeknou, že gabro jsou druhy kamene vznikajícího hluboko v zemské kůře v ďábelské teplotě a tlaku. Hornina se roztaví v magma a když vyvře sopkou na povrch, promění se v lávu. Pokud ale pomalu ztuhne ještě v podzemí, vznikne zde gabro – trošku básnicky řečeno kámen pokřtěný peklem. Má osobitou zrnitou a nesporně výtvarně zajímavou podobu. Tu u Brože využili pro designování nové řady svých výrobků.

Prostor, kde jednotlivé prvky spolu ladí

Jejich dlaždice ke špičkovým praktickým a užitným funkcím přidávají estetická hlediska. Přesvědčili o tom už zmíněnou překvapivou Tváří dřeva – programem betonových prvků s dokonalým otiskem struktury dřeva, který dále rozšiřují. I nová řada Tvář kamene Gabro si dělá ambice zaujmout neokoukaným designem. Zajímavé na těchto výrobcích je, že v přírodním vzhledu kamene můžete pojmout širší prostor, tedy nejen dlažbu. Vedle obrubníků, šlapáků a třeba koryt s jedinečnou přírodní strukturou koupíte například i zdící bloky použitelné na zídky, plot či různé obkladové pásky třeba na domovní sokl.

Prostor, kde jednotlivé prvky spolu ladí
Prostor, kde jednotlivé prvky spolu ladí

Trochu sochy a trochu posezení

V současnosti nastoupila obliba přírodních tvarů, jimiž naše unavené oči zřejmě reagují na pravoúhlou estetiku sídlišť i průmyslových staveb. Není to móda, spíš projev naší potřeby. Firmu to vedlo k nabídce designovaného zahradního nábytku s označením ORGANIC. Beton v tomto případě umí působit měkce a krom toho, že tyto originální výtvarné (a přitom užitkové) objekty vypadají zvláštně, je nesporně oceňovanou výhodou betonového nábytku fakt, že opravdu nepotřebuje žádnou údržbu.

Z pohodlí domova

Přidanou hodnotu ovšem Beton Brož nabízí i v unikátním počítačovém programu BB VISION. Je to prostě pohodička, moci si doma v klidu vyzkoušet různé varianty a v několika málo krocích získat a upřesnit si obraz toho, co bychom si přáli. Nejsme všichni andělé a rozhodně je lepší se pohádat doma a postupně se dohodnout na tom, jakou barvu i tvar vlastně chceme, než předvést až při vlastním nákupu „Itálii“ a pak vybírat zbrkle. Další zajímavý internetový program společnosti Beton Brož nabízející virtuální procházku prodejních míst v Praze a Otnicích se jmenuje BB Virualtour.

Se sortimentem i oběma programy se můžete seznámit na www.betonbroz.cz.

Publikováno: 19. 9. 2016, Autor: Jiří Jan (text), Beton Brož s.r.o. (foto), Profil autora: Redakce