reklama

Řetězová pila s bezkartáčovým motorem

Řezání dřeva se pro někoho stává každoroční činností, kdy na konci léta či na podzim připravuje zásobu dřeva na zimu, pro jiné je tato činnost spojená s občasnou nutností. Náš dnešní článek je určen těm, kteří se s pilou nemusí ohánět osm hodin denně v rámci své profese, ale je pro ty, co berou řezání dřeva či práci se dřevem jako svůj koníček či příjemný relax.

Řetězová pila s bezkartáčovým motorem

Akumulátorové nástroje ještě nedávno vzbuzovaly úsměv či ušklíbnutí u nejednoho kutila. Na milost vzali aku vrtačku, přesto když se na trhu objevila poprvé akumulátorová sekačka na trávu či aku pila, vysloužily si oba nástroje víc než skeptické či odsuzující názory. Ovšem dnes jsou tyto typy plnohodnotným soupeřem svým kolegům s elektrickým pohonem. Nemůžeme je samozřejmě srovnávat s nejvyšší profesionální třídou. Nic takového vám tu nechceme tvrdit. Chceme jen poukázat na základní vlastnosti akunářadí a vyzdvihnout ty, které za to stojí. Dnes se tedy zaměříme na akumulátorovou pilu Ryobi.

Nový model Ryobi RCS36X3550HI kombinuje nejnovější inovativní technologii akumulátorů 36V Lithium+ MAX POWER™ s výkonným bezkartáčovým motorem, a představuje tak nejvýkonnější akumulátorovou řetězovou pilu v Evropě. Řetězová pila Ryobi®36V s bezkartáčovým motorem poskytuje výkon benzínového nářadí, avšak s nulovými emisemi a poloviční hladinou hluku v porovnání s průměrnou benzínovou řetězovou pilou. Snadno lze řezat různé druhy dřev, a to díky působivé rychlosti pilového řetězu až 21 m/s.

Řetězová pila s bezkartáčovým motorem
Řetězová pila s bezkartáčovým motorem

Patentovaná technologie akumulátorů Ryobi 36V Lithium+ je nyní posunuta na další úroveň na základě její nové technologie MAX POWER™, která poskytuje více než 2,5krát vyšší výkon než předchozí generace. Baterie 36 V 5 Ah, jež je nejlepší ve své třídě, umožňuje provést až 160 řezů na jedno nabití (při průměru 10 cm), a současně se vyznačuje velmi kompaktní konstrukcí s nízkou hmotností. Vysoce účinný bezkartáčový motor poskytuje nejen více krouticího momentu pro zvládnutí i těch nejnáročnějších úloh, ale nabízí také vysokou odolnost a vynikající rozložení hmotnosti.

Řetězová pila s 36V bezkartáčovým motorem je vybavena spolehlivým, snadno použitelným systémem napínání řetězu bez použití nářadí, 35cm lištou Oregon® a automatickým mazacím systémem. Dvojitý, mechanický a elektrický systém brzdy motoru a řetězu nabízí maximální bezpečnost při řezání kulatin nebo stromů. Protivibrační zadní rukojeť s měkkým povrchem a kompaktní konstrukce s hmotností pouhých 5,5 kg poskytují maximální uživatelský komfort. Skutečná inovace od značky Ryobi pro všechny aktivní zahradníky: Maximální akumulátorový výkon, bezpečnost a pohodlí, bez škodlivých emisí.

Řetězová pila s bezkartáčovým motorem
Řetězová pila s bezkartáčovým motorem

Specifikace řetězové pily RCS36X3550HI

Typ motoru: bezkartáčovýTyp baterie/napětí: 36 V / 5,0 AhDélka lišt: 35 cm, Oregon® Rychlost řetězu/kmitů za minutu: 21 m/s Typ brzdy řetězu/brzdy motoru: Mechanická/elektrickáTyp napínání řetěz: Bez použití nářadíTyp systému mazání lišty a řetěz: AutomatickýProtivibrační zadní rukojeť: AnoHmotnost: 5,5 kgZáruka: 2 roky

Publikováno: 31. 7. 2015, Autor: Pavla (text), Techtronic Industries (text a foto), Profil autora: Redakce