reklama

Příprava terasy na sezonu

První teplé jarní dny vyzývají k venkovnímu posezení, ale vaše terasa po zimě nevypadá nikterak vábně? Právě nyní je ideální čas na renovaci. vyberte si nátěry, které jsou vyvinuty speciálně pro úpravu teras, pak zvládnete renovaci jednoduše a s profesionálním výsledkem.

Příprava terasy na sezonu

Údržba a ošetření teras ze dřeva

Příprava dřevěné terasy na sezonu je velmi oblíbené, protože se tolik nerozpalují a jsou příjemné na došlap bosé nohy. Materiál však musí odolat povětrnostním vlivům, proto se nejčastěji podlahy do exteriéru zhotovují z tvrdých exotických dřevin. Víte, jak je správně chránit před deštěm, mrazem ale i slunečním žárem?

Zatěžované dřevěné plochy vhodně ochrání oleje Bondex Decking Oil, vyvinuté speciálně pro terasy. Působí nejen proti UV záření, ledu a vodě, ale též zabraňují pronikání vlhkosti do dřeva, šednutí a praskání. Ochranné oleje BONDEX navíc zamezí mechanickému poškození, takže dřevo v podlaze například neošoupou židle či kamínky v podlaze. Oleje navíc zvýrazní strukturu a kresbu dřeva, což působí velice čistě a elegantně.

Šednutí, neboli oxidace dřeva je přirozený proces, který však lze úspěšně zastavit napouštěním účinnými oleji. Životnost dřeva prodloužíme udržovacími nátěry. Stárnutí lze oddálit díky preventivnímu nátěru olejem 1 - 2x ročně. Na jaře chrání zvláště před sluncem, před zimou pak nátěr zamezí působení ledu a sněhu.

Co dělat, pokud se původní nátěr odlupuje, dělá „bubliny“, praská nebo dřevo šedne?

Pokud se původní nevhodně zvolený nátěr loupe od podkladu nebo dokonce praská, musí se bezpodmínečně celý povrch zbrousit až na čisté dřevo a následně ošetřit ochranným pochozím olejem.

Kdy je ideální čas pro natírání dřeva v exteriéru?

Kdy je ideální čas pro natírání dřeva v exteriéru?
Kdy je ideální čas pro natírání dřeva v exteriéru?

Ideální teplota pro aplikaci vodou ředitelných i rozpouštědlových nátěrů je 20°C. Barva by se neměla aplikovat za prudkého slunce, za deště, mlhy či silného větru. Samozřejmě nemůžeme vždy čekat na ideální teplotu, tak většinou platí, že teplota podkladu a okolí by měla být +10°C až + 25°C. Relativní vlhkost vzduchu by neměla být nižší než 30 % a zároveň vyšší než 75 %. Nižší teplota a vyšší vlhkost vzduchu zpomalují zasychání.

U vodou ředitelných materiálů nesmí být povrch bezprostředně po aplikaci vystaven dešti nejméně 4 hodiny, u rozpouštědlových to bývá zpravidla mnohem déle.

Bondex Decking Oil je vhodný na všechny typy venkovních dřevěných povrchů, ať to jsou podlahy, zábradlí či schody. Svým složením je vhodný právě pro tvrdé dřeviny. Na exotické dřevo je vyvinut speciální týkový olej Bondex Exotic Oil, který je určen pro dřevěný nábytek.

Nátěrové hmoty a jejich použití

Nátěrové hmoty a jejich použití
Nátěrové hmoty a jejich použití

  • Obnovuje přírodní vzhled dřeva
  • Mimořádně dlouhá trvanlivost
  • Vytváří vodoodpudivý efekt

Vlastnosti

Speciální napouštěcí olej na alkydové bázi určený pro ochranu a konzervaci povrchu dřeva. Olej má vysokou penetrační schopnost a vytváří vodoodpudivý film na povrchu dřeva. Poskytuje extra dlouhou ochranu proti povětrnostním vlivům a zdůrazňuje povrchovou strukturu dřeva.

Použití

Na všechny druhy dřeva, především na terasy a dřevěné pochozí plochy v exteriéru. Je vhodný pro tvrdé a exotické dřeviny. Při nátěru měkkého dřeva je nutné použít bezbarvý impregnační základ BONDEX Preserve. Před nátěrem modřínového dřeva doporučujeme zkonzultovat nátěrový systém s technikem. Primárně slouží k ochraně a zesílení kresby dřeva u domovního, ale i zahradního nábytku, teras, zábradlí atd. vyrobeného z tvrdého dřeva

Nátěrové hmoty a jejich použití
Nátěrové hmoty a jejich použití

  • Usnadňuje údržbu a čištění povrchu dřeva
  • Ideální na zahradní nábytek
  • Odolný vůči vodě a alkoholu

Vlastnosti

Přírodní týkový olej na bázi speciální směsi olejů s impregnační a ochrannou funkcí. Zvýrazňuje přirozenou strukturu dřeva a vytváří hedvábný povrch odolný proti otěru a opotřebení. Chrání povrch dřeva před vysušením, odpuzuje vodu a nečistoty. Olej se velmi lehce nanáší a hluboce penetruje do struktury dřeva.

Použití

Pro ochranu a zkrášlení všech druhů dřeva, zejména zahradního nábytku z tvrdých tropických a exotických dřevin, stejně jako ušlechtilých dřevin v interiéru i exteriéru. Je vhodný pro neošetřené povrchy dřeva i pro obnovu a oživení starých, zašlých a matných povrchů dřeva.

Příprava terasy na sezonu
Příprava terasy na sezonu

  • Obnovuje přírodní vzhled dřeva
  • Mimořádně dlouhá trvanlivost
  • Vytváří vodoodpudivý efekt

Vlastnosti

Extrémně odolný napouštěcí olej na vodní bázi s vysokou penetrační schopností. Vytváří vodoodpudivý film na povrchu dřeva a tím poskytuje extra dlouhou ochranu proti povětrnostním vlivům, UV záření a praskání. Zdůrazňuje přirozenou krásu dřeva. Olej je téměř bez zápachu a rychle schne.

Použití

Na všechny druhy dřeva zejména teras a dřevěných pochozích ploch v exteriéru. Je vhodný pro tvrdé a exotické dřeviny. Při nátěru měkkého dřeva je nutné použít bezbarvý impregnační základ BONDEX Preserve. Před nátěrem modřínového dřeva doporučujeme zkonzultovat nátěrový systém s technikem.

Primárně slouží k ochraně a zesílení kresby dřeva u domovního, ale i zahradního nábytku, teras, zábradlí atd. vyrobeného z tvrdého dřeva.

Publikováno: 20. 3. 2015, Autor: Petra, PPG (text a foto), Profil autora: Redakce