reklama

Zahradní skleníky z polykarbonátu. Jaký typ zvolit?

Pokud milujete chuť čerstvé zeleniny z vlastní zahrádky, pořiďte si skleník. A jaký typ vybrat? Příznivci jednoduchých a efektivních řešení ocení nenáročnou konstrukci, kterou snadno složí, a která nevyžaduje stavbu základů. Že máte obavu ze špatné stability? Nemusíte, bytelné skleníky se dají postavit i bez základů.

Zahradní skleníky z polykarbonátu. Jaký typ zvolit?

Odolné skleníky z polykarbonátu

Ano, skvělá zpráva pro všechny nadšené zahrádkáře, kteří si rádi pochutnávají na zelenině bez chemie, ale od pořízení skleníku je odrazují stavební úpravy, je, že skleník se dá postavit i bez základů, aniž by to bylo na úkor jeho stability. Skleníky z polykarbonátu nevyžadují stavbu základů, a přitom se vyznačují vysokou stabilitou. Tento pružný, pevný a nárazuvzdorný materiál přináší záruku dokonalé tepelné izolace, výborných světelných podmínek, a proto si je pořizuje čím dál více pěstitelů. Další předností polykarbonátových skleníků je to, že obsahují UV filtr, a tudíž nepropouští takřka žádné zdraví škodlivé záření, přestože se vyznačují vynikající světelnou propustností. Vynikající odolnost vůči sněhové zátěži je samozřejmostí.

Odolné skleníky z polykarbonátu
Odolné skleníky z polykarbonátu

Zahradní skleníky oblíbené a nenáročné na montáž

Velké oblibě se těší zahradní skleníky Volya osazené kvalitním polykarbonátovým pláštěm Guttaglis DUAL. Konstrukce vyrobená z pozinkovaného bezúdržbového rámu nevyžaduje stavbu základů. Díky zasklení tvořenému čirým komůrkovým polykarbonátem o síle 4 mm s UV ochranou má tento typ skleníku ve srovnání s ostatními skleníky zvýšené tepelně izolační vlastnosti. Velice dobrými referencemi se rovněž může pochlubit zahradní skleníkyGardentec od firmy Gutta, který poskytuje vynikající tepelnou izolaci, výborné světelné podmínky a perfektní ochranu před prudkým deštěm, chladem a ostatními nepříznivými povětrnostními vlivy. Díky možnosti výběru z několika variant provedení (od 2 do 6 modulů) lze jeho konstrukci přizpůsobit individuálním potřebám každého zahrádkáře.

Zahradní skleníky oblíbené a nenáročné na montáž
Zahradní skleníky oblíbené a nenáročné na montáž

Pařeniště z polykarbonátu se vejde všude

Polykarbonátová alternativa existuje také pro drobné pěstitele, kteří si vystačí s pařeništěm. Pařeniště z polykarbonátu Gardentec se vyznačuje výrazně lepšími tepelně izolačními vlastnostmi než skleněné nebo fóliové alternativy. Jeho velkou výhodou je krátká doba sestavení (cca 10 minut) a šikovná odklápěcí stříška. Vzhledem k malým rozměrům lze pařeniště lze umístit nejen na zahradu, ale také na terasu či balkon.

Pařeniště z polykarbonátu se vejde všude
Pařeniště z polykarbonátu se vejde všude

Polykarbonátové zahradní skleníky různých typů, pařeniště a další praktické potřeby pro Vaši zahradu nakoupíte na www.guttashop.cz.

Publikováno: 20. 4. 2014, Autor: Gutta (text a foto), Profil autora: Redakce