reklama

Výhody velkoplošné venkovní dlažby z Presbetonu

Velkoplošná dlažba má nepopiratelně svůj půvab. Rychle s ní vytvoříte velkou zpevněnou plochu, proto se také často používá při úpravách veřejného prostranství. Ale velké desky překvapivě sluší i okolí rodinných domů: nejen na místě, kde parkujete auto, ale třeba i na terase, opalovacím molu, v letní kuchyni či pod pergolou. Velmi pohledné novinky v nabídce velkoplošných dlaždic nabízí firma Presbeton Nova s.r.o..

Výhody velkoplošné venkovní dlažby z Presbetonu

Společnost rozšířila nabídku o zcela novou kategorii plošných dlažeb. Snadno si jméno velkoformátových desek zapamatujete, protože mají označení jako třeba trička pro urostlejší uživatele. Vybírat si budete z nové XL řady, která obsahuje šest rozměrově různých dlaždic. A aby si vybral opravdu každý, kromě rozměrů můžete volit také ze tří druhů povrchů, šesti barev i z řady půvabných jmen - k čemuž se ještě dostaneme.

Výhody velkoplošné venkovní dlažby z PRESBETONU
Výhody velkoplošné venkovní dlažby z PRESBETONU

Jako kostkovaná deka

Velkoplošná venkovní dlažba z Presbeton má mnoho výhod a dává spoustu možností kombinací. Nabízí totiž nejen čtverce. Obecně jsou populární také obdélníkové tvary (někdy se jim říká cihly), jimiž, či právě v kombinaci se čtverci, lze vytvořit vzor, které dokonale okolí domu dotvoří. Když navíc použijete velkoplošnou dlažbu tam, kde je vydlážděná plocha větší a méně členitá, bude i výsledný efekt víc lahodit oku, protože bude celistvější. Praktickou stránkou věci pak je, že práce s velkými dlaždicemi samozřejmě rychleji přibývá.

K „anatomii“ desek

Velkým plus XL dlažby je její výška – sto milimetrů. Znamená, že je lze použít pro plochy s proměnnou intenzitou zatížení s převažujícím motoristickým provozem s maximálním zatížením pět tun na kolo, respektive deset tun na nápravu. Pokud si myslíte, že takové parametry ocení spíš správce parkoviště před supermarketem, jste na omylu: když je dům i součástí firmy, provoz před ním se nezastaví. Malé dlaždice přitom nemusí být vždycky zcela stabilní. Při pokládce velkoformátové dlažby XL bychom ale měli dbát na dodržení skladby a utužení podkladních vrstev. Možná, že negativní zkušenost už máte: často stačí, když se k vám na návštěvu sjíždí více hostů. V případě, že je parkovací plocha mizerně zpevněná, bude brzy vypadat hrozně. Ne tak s dobře položenou novou solidní XL dlažbou.

K „anatomii“ desek
K „anatomii“ desek

Kostky do skládačky

Nejmenší z programu XL dlaždic mají formát čtyřicet na čtyřicet, prostřední šedesát na šedesát a největší čtverce jsou osmdesáticentimetrové. Obdélníkové varianty mají poměr stran jedna ku dvěma či dva ku třem a všechny desky se mezi sebou dají vzájemně barevně i formátově kombinovat. Na větší ploše zvolený vzor dobře vynikne. Technicky je vibrolisovaný materiál těchto dlaždic hutný, takže v tahu jsou velmi pevné, voděodolné, vzdorují obrusu, nekloužou a představují investici, která dlouho vydrží.

Tolik ženských kolem domu

A teď ještě k zmíněným půvabným jménům. Patří velkoplošným dlaždicím s nápaditě řešeným povrchem. Rozhodně to v Presbetonu na nás vymysleli dobře, protože si nejspíš lépe zapamatujeme, že se nám líbí Tina, než třeba vzor XYZ. Beton už dávno nevyznačuje důstojná leč poněkud nudná šeď: dlaždice mohou mít hladký povrch, kde volíte z poměrně širokého vějíře odstínů. Nabízejí se barvy přírodní, písková, červená, okrová, žlutá, hnědá a černá. Populární jsou i tryskaný a vymývaný povrch, a právě tyto XL dlažby mají zmíněná ženská jména: Taťána, Fatima, Tina, Gita, Gabriela, Beata, Žaneta, Karolína, Kristýna, Veronika, Simona a Grena. Nepřechází vás zrak i sluch? Vybírat je opravdu z čeho.

Více informací na www.presbeton.cz.

Publikováno: 16. 4. 2013, Autor: Jiří Jan (text), Presbeton Nova s.r.o. (foto), Profil autora: Redakce