reklama

Z nové dlažby Monume můžeme vyskládat zajímavé vzory

O výhodách dlážděného automobilového stání, cesty, zahradní terasy nebo jiných prostor proti nezpevněným plochám asi není potřeba nikoho přesvědčovat. A to nejen v psím počasí, kdy se bláto lepí na boty. Praktická výhodnost je zřejmá a je jasné, že takto upravené okolí domu i lépe vypadá. Ještě víc plusy dlažby z betonu oceníme, když si spočteme, že není nejdražší a pokládka je relativně snadná a hlavně rychlá, takže to kolem domu nepřipomíná dlouhodobé staveniště. Svou širokou nabídku dlažby společnost Presbeton Nova s.r.o. letos obohatila o další vzor.

Z nové dlažby Monume můžeme vyskládat zajímavé vzory

Nářky nad šedivostí betonu, pro něž byla synonymem panelová sídliště, jsou minulostí. Paneláky dostávají při zateplování veselejší tvář a sortiment dlažeb z probarveného betonu nám přináší pro zpevněné plochy a cesty u našich domů možnost volby. Což se týká i jejich skladby.

Jmenuje se Monume

Jedná se o velkoformátovou dlažbu a ta zaručuje rychlou pokládku. Dlažební kameny mají dvojí velikost: u letošních novinek, dlažby Monume, je to 600x400 mm, u Monume II 600x200 mm, a plochu vyskládanou z těchto základních kamenů lze doplnit i kameny okrajovými: ty mají rozměr pro první typ 300x400 mm a pro Monume II 400x200 mm nebo 200x200 mm. Kameny samozřejmě mezi sebou lze kombinovat. Z toho vyplývá, že i kdyby se šest sousedů v ulici na základě jasných výhod rozhodlo pro stejnou dlažbu, mohla by přesto u každého vypadat jinak.

Jmenuje se Monume
Jmenuje se Monume

A to lze vybírat i z barev

„Vynálezci“ betonu - staří Římané, kteří ho vyráběli ze sopečného popela, by dnes žasli, co se z hmoty, kterou používali hlavně na silnice, po nichž jejich legie pochodovaly dobývat svět, všechno dělá. Koukali by jistě nejen na stavby, které z betonu umíme, ale také žasli nad tím, jak beton může vypadat. I u dlažby Monume si lze vybrat – abychom to neměli jednoduché, volit můžeme i povrch dlažby, který je buď hladký, nebo upravený tryskáním.

A to lze vybírat i z barev
A to lze vybírat i z barev
A to lze vybírat i z barev
A to lze vybírat i z barev

Co se skrývá za jménem

A pak jsou zde zmíněné barvy. Dlažba Monume nabízí jednak jednodruhové – přírodní a černou, a pak i čtyři stále oblíbenější colormixy. Výsledkem je příjemná a nevtíravá barevnost a dlážděná plocha neunavuje monotónností. Barvy, které se jmenují Piano, Piedo, Namib a Vario se dají i vzájemně kombinovat - ale v takovém případě vkus velí přece jen jistou umírněnost. A co si za pojmenováním barev představit je rozumnější, než popisovat, prohlédnout si na internetových stránkách výrobce.

Co se skrývá za jménem
Co se skrývá za jménem

Kam s nimi

V Presbetonu tuto dlažbu, která je vysoká 80 milimetrů, dimenzovali pro široké využití ve středně náročném provozu i na plochách, které zatěžujeme víc, například pojezdem osobních aut. To dává těmto betonovým dlažebním kamenům dobré perspektivy využití nejen kolem našich domů, ale i ve veřejném prostoru. Dobře totiž působí na chodnících i v pěších zónách, na náměstích nebo třeba u obchodních center. Dlažba Monume je dobrá volba.

Kam s nimi
Kam s nimi

Více informací na www.presbeton.cz

Publikováno: 7. 12. 2012, Autor: PRESBETON Nova, s.r.o. (text a foto), Profil autora: Redakce