reklama

Venkovní městské dekorativní svítidlo H-E-X

Součástí městské architektury jsou i venkovní svítidla. Ulice, náměstí, chodníky, parky a veřejná prostranství se bez venkovních svítidel neobejdou. Městské osvětlení má nejenom ryze funkční charakter, ale správný výběr svítidel dokáže také navodit jedinečný vizuální zážitek. Takové je i dekorativní svítidlo H-E-X, které je součástí ucelené designové městské architektury zahrnující kompletní městský mobiliář včetně dlažby.

i (Zdroj: Presbeton)
Venkovní městské dekorativní svítidlo H-E-X (Zdroj: Presbeton)
Designová řada mobiliáře H-E-X
i (Zdroj: Presbeton)
Designová řada mobiliáře H-E-X, jejíž součástí je i osvětlení, je určena do městského prostředí ulic, pěších zón, náměstí, veřejných prostranství, ale současně i do parků.

Působivé a dekorativní městské osvětlení

Svítidlo H-E-X se skládá ze dvou symetrických železobetonových prvků, do jejichž ramen jsou integrovány LED pásky osvětlení o příkonu 4,8 W/1 m. Ty jsou z důvodu ochrany před povětrnostními vlivy zalité v čirém gelu. Betonovými rameny prochází vyztužující ocelové pruty, které jsou propojeny s ocelovou patkou, jež je kotvena do betonového základu. Veškeré konstrukční spoje jsou skryty, aby vynikla pouze čistá forma samotného odlitku. Napěťový transformátor je uložený v instalační krabici pod dlažbou.

Jednotlivé prvky městského mobiliáře H-E-X
i (Zdroj: Presbeton)
Jednotlivé prvky městského mobiliáře H-E-X mají tvar inspirovaný přírodou.

Výsledný design vychází z velkorysých tvarových možností betonu a současně si pohrává s rafinovaností výsledných světelných efektů. Výrobek je mrazuvzdorný a je určen do exteriéru. Autorem tohoto nového prvku je NEXT Level Level Studio ve spolupráci se společností PRESBETON.

Více na www.presbeton.cz.

Publikováno: 2. 11. 2019, Autor: Andrea a Presbeton (text), Presbeton (foto), Profil autora: Redakce