reklama

Terasa, která má budoucnost

Venkovní terasa, ale třeba i rozměrově menší lodžie, tvoří přechod mezi bezpečným interiérem domova a otevřeným prostorem exteriéru. Nabízí možnost opustit uzavřenost čtyř stěn, volně se nadechnout pod širým nebem a přesto zůstat v pohodlí vlastního zázemí. Na kvalitu terasové podlahy jsou pak kladeny dvojnásobné požadavky. Měla by být odolná vůči venkovním vlivům, bezpečná a zároveň pohodlná pro každodenní používání.

Terasa, která má budoucnost

Ideální pro terasové podlahy je kombinace komfortního dřeva a odolného plastu, kterou nabízí venkovní terasa WPC neboli WoodPlastic. Tento materiál, nazývaný také dřevoplast, připomíná vizuálně i pocitově přírodní dřevo, avšak neláme se ani neštěpí, takže netvoří nebezpečné třísky. Zároveň je odolný proti povětrnostním vlivům.

Podlahy vytvořené z komponentů z kvalitního dřevoplastu mají vysokou životnost, přesto je materiál bez problémů recyklovatelný. Je zhotovený z rozemletých smrkových pilin smíchaných s polymerem (HDPE – vysokotlaký polyetylen) v poměru zhruba 6:4. Polymer zajišťuje odolnost proti vlhkosti, výkyvům teplot, dřevokazným škůdcům, oxidaci i kyselým dešťům, chlorované a slané vodě. Dřevitá moučka nabízí odolnost vůči UV záření, dostatečnou pevnost, nosnost a v neposlední řadě příjemný pocit a stylový vzhled kompaktního dřeva. Tato technologie byla patentována před více než patnácti lety společností Strandex ve Spojených státech amerických a do Evropy ji v roce 2001 přivezla francouzská firma Silvadec.

Venkovní terasa WPC, která má budoucnost
Venkovní terasa WPC, která má budoucnost
Venkovní terasa WPC, která má budoucnost
Venkovní terasa WPC, která má budoucnost

Podlahové profily z tohoto materiálu si zachovávají stálou barevnost po mnoho let. Drážkování chrání před uklouznutím i ve chvíli, kdy je podlaha mokrá. Materiál neobsahuje žádné toxické prvky a podlaha z něj nevyžaduje žádné chemické prostředky ani při údržbě – nemusí se lakovat, mořit ani impregnovat.

Plná podlahová prkna lisovaná z dřevoplastu jsou dostupná v základních barvách teak, palisandr, ořech, merbau a eben. Vyrábí se ve třech povrchových úpravách: s malými či velkými drážkami nebo také jako hladká. Na podlahy z těchto profilů je poskytovaná až pětadvacetiletá záruka.

Venkovní terasa WPC, která má budoucnost
Venkovní terasa WPC, která má budoucnost
Venkovní terasa WPC, která má budoucnost
Venkovní terasa WPC, která má budoucnost

Společnost WoodPlastic nabízí několik typů terasových profilů z kvalitního dřevoplastu. Od roku 2008 dodává ve výhradním zastoupení výrobky společností Silvadec a Werzalit. Oboustranně použitelná jsou dutá prkna německého výrobce Werzalit. Z jedné strany jemné a z druhé hrubé vroubkování nabízí možnost libovolných kombinací a vytváření zajímavých vzorů. Jednoduchá montáž pomocí klipů nebo patentovaného zacvakávacího systému ulehčí montáž profilu. Alternativu pro velké i malé plochy nabízejí čtvercové kazety. Vyrábí se v odstínech palisandr, ořech a merbau, prkna navíc ještě v odstínu teak.

Další informace, fotografie a příklady realizace lze nalézt na www.mojeterasa.cz.

Publikováno: 10. 3. 2009, Autor: Dagmar a WoodPlastic (text), WoodPlastic (foto), Profil autora: Redakce