reklama

Plastová prkna od Transformu

Pokud jste si někdy pořizovali výrobky firmy Transform s jednotným názvem Traplast, jistě jste byli překvapeni, jaký materiál se vám dostal do rukou. Je odolný proti houbám, hnilobám a dřevokazným škůdcům, nenasáká a snadno se čistí. Z tohoto materiálu jsou vyráběna také prkna, která mají široké využití.

i (Zdroj: Transform)
Plastová prkna od Transformu (Zdroj: Transform)

Co jsou plastová prkna?

Plastová prkna jsou směsicí 100 % z recyklovaného plastu, vyrobená za pomoci vysokých teplot a tlaku. Díky tomu jsou prkna téměř nezničitelná. Odolávají povětrnostním vlivům i vlhku. Nehnijí, barvy neblednou, materiál nenamrzá a vlivem slunce nekřehne. Právě díky tomu, že vstupní produkt je plast, je celková hmotnost hotových výrobků nižší než u dřeva.

Plastová prkna
i (Zdroj: Transform)
Co jsou plastová prkna?

Kde plastová prkna použít?

Plastová prkna Transform se uplatní prakticky všude, místo dřevěných prken. Lze z nich například udělat oplocení nebo je použít na podkladní rošt pro terasu. Klasická prkna využijeme např. na dětských hřištích, sportovištích, školách a školkách a všude tam, kde mohou nahradit dřevo. Na veřejných prostranstvích se plastovými prkny ve formě plotu často setkáte u sběrných nádob s komunálním a tříděným odpadem, na dětských hřištích jsou z nich sestavovány prolézačky nebo pískoviště.

Více informací na www.recyklace.cz.

 

Plastová prkna
i (Zdroj: Transform)
Co jsou plastová prkna?

Publikováno: 6. 6. 2020, Autor: Martina Pilzová (text), Transform (foto, video), Profil autora: Redakce