reklama

Velkoformátové dlažby pro každou příležitost

Dnešní doba přeje připraveným a s tím počítá i společnost PRESBETON, proto do letošní sezóny vstupuje na trh dlažeb se zajímavou až gigantickou novinkou, kterou je velkoformátová dlažba MONUME XL. Svou výškou 12 cm nenechá nikoho na pochybách, že jí lze použít pro všechny typy zpevněných ploch – od pochozích ploch až po místa počítající s extrémním zatížením. Jedná se opravdu o gigantické dlažební desky o velikosti 1 x 1 metr a 1 x 0,5 krát půl metru.

Velkoformátové dlažby pro každou příležitost

Přidanou hodnotou velkoformátové dlažby MONUME XL je její povrchová úprava, kdy výsledný tryskano-kartáčovaný povrch zaručuje výborné protiskluzové vlastnosti. Dlažba je k dispozici v aktuálních žádaných odstínech – bílá, šedá a černá, proto bude skvělým doplňkem současné moderní architektury. Je opatřena ochranným systémem Protect System IN proti znečištění a pronikání vody.

Velkoformátová dlažba MONUME XL.
Velkoformátová dlažba MONUME XL.

Velkoformátová dlažba na příjezdovou cestu i k bazénu

Samozřejmě ne vždy je potřeba použít dlažbu o takové tloušťce. Pro tento případ má společnost PRESBETON v nabídce plošné dlažby o výšce 6,2 cm, která se ovšem velikostí dlažebních desek (80x40 cm a 80x80 cm) také řadí mezi velkoformáty. Je vhodná pro plochy pochozí a místa s občasným pojezdem osobních automobilů.

Dlažba TRAVERTIN s širokou paletou povrchů i barev.
Dlažba TRAVERTIN s širokou paletou povrchů i barev.

V této výšce je nabídka povrchů a barev rozmanitější, lze vybírat z různých reliéfů jako například dlažba TRAVERTIN, kde, jak už sám název napovídá, se jedná o imitaci přírodního kamene travertinu. Další zdařilou imitací přírodního materiálu, je dlažba DAREA, která věrně imituje dřevo a vyskládaná plocha působí velice věrohodně. K dispozici je také dlažba s tryskanou povrchovou úpravou (TAŤÁNA) pro případ, kdy jsou kladeny vyšší nároky na protiskluznost vyskládaných ploch.

Čistota a jednoduchost velkoformátu

„Nejobyčejnější“ dlažbou v této kategorii je hladká dlažba, která působí velice jednoduše a čistě. Ale jak se říká v jednoduchosti je krása a někdy stačí málo pro to, aby výsledek byl dokonalý.

Dlažba ALMA s povrchovou úpravou Pecfect Clean je ideální pro terasy.
Dlažba ALMA s povrchovou úpravou Pecfect Clean je ideální pro terasy.

Povrchy dlažeb ALMA a DAREA mají navíc oproti ostatním dlažbám speciální povrchovou úpravu Perfect Clean TOP, která vytváří na povrchu hedvábný lesk, a usnadňuje údržbu a čištění. Ostatní dlažby jsou opatřeny ochranným systémem Protect System IN nebo Protect System TOP.

Všechny tyto dlažby jsou vhodné zejména k dláždění teras, zimních zahrad a ploch v okolí rodinných domů či zpevněných ploch na veřejných prostranstvích.

Více na www.presbeton.cz.

Publikováno: 29. 5. 2017, Autor: Presbeton (text a foto), Profil autora: Redakce