reklama

Pusťte se do výroby originální dřevěné zahradní dekorace. Poradíme, jak na to

Po dokončení stavby rodinného domu a po založení zahrádky najednou jako by nebylo co dělat. Svědí vás prsty a rádi byste si vyzkoušeli nějakou tvůrčí práci, nejlépe řezbářství? Jestliže máte k dispozici pokácený starý strom a nářadí – především ostrá dláta, pilu a sekyrku, můžete se pustit do řezbářství a vytvořit originální okrasný objekt. Pokud máte děti, snadno nějaký z těch objektů přizpůsobíte i jejich hrám.

i (Zdroj: Pavel Zeman)
Děti dřevěné zahradní prvky milují, pusťte se do jejich výroby (Zdroj: Pavel Zeman)

Dřevěný koník, jako dřevěná zahradní dekorace, může mít nejrůznější podoby. Při jeho tvorbě se rozhodně nezdržujte detaily, ale koně stylizujte, to znamená, že máte vytvořit jeho druhou podobu. Budou-li na koně v životní velikosti nasedat děti, přistavte jim stupínek, aby na něj mohly vylézt. Případně vyrobte koně menšího, zato ale třeba houpacího.

Koník nemusí být dokonalý
Koník nemusí být dokonalý (Zdroj: Pavel Zeman)
I kravička může být stylizovaná
I kravička může být stylizovaná (Zdroj: Pavel Zeman)

Také kravičku lze pojednat v náznacích. Držte se hlavních znaků, podle kterých se kráva pozná – stačí pár špalíků. Kráva ze samorostu s vemenem zavěšeným na řetězu na svého tvůrce prozradí, že měl velkou fantazii a invenci. Každopádně se může stát originálním exponátem moderní zahrady.

Zdroj informací: Pavel Zeman

Publikováno: 24. 8. 2022, Autor: JARA (text), Pavel Zeman (foto), Profil autora: Redakce