reklama

Ohraničte si záhony palisádami

Palisády jsou velmi vhodným prvkem pro ohraničení záhonů, ale dají se použít i třeba na vyznačení chodníčků nebo na terasy a schodové stupně. Navíc není nutné používat jen klasické palisády dřevěné, současné moderní prvky z recyklovaného plastu nabízejí dokonce více možností.

i (Zdroj: Depositphotos)
Ohraničte si záhony palisádami (Zdroj: Depositphotos)

Palisády jako obruby záhonů

Nic naplat - ohraničené záhony jsou prostě krásné. Všechno je pěkně souměrné, elegatní a rovné. Nebo obloukové. A to díky palisádám, které vytvoří perfektně upravené záhony. Můžeme použít klasické dřevěné, ale musíme mít na paměti, že mají omezenou životnost a za nějaký čas v zemi zetlí a bude potřeba je vyměnit.

Plůtek
i (Zdroj: Depositphotos)
Plastový nebo dřevěný plůtek je sice pěkný, ale má omezenou životnost

Zkuste si místo toho pořídit plastové palisády z materiálu Traplast. Traplast je jedinečný materiál, který byl vyroben recyklací plastových odpadů. Tento materiál má řadu vynikajících vlastností:

  • nekřehne na slunci
  • je mimořádně odolný vůči hnilobě, plísním i houbám
  • snese velké zatížení
  • lze jej využít i v nejnáročnějších podmínkách
  • má minimální nároky na údržbu
  • je nenasákavý a nepraská
  • odolává běžným chemikáliím
  • není potřeba jej natírat

A tak bychom mohli pokračovat dále. Díky tomu lze palisády použít nejen na záhony jako obrubu, ale také třeba na schody v terénu nebo nejrůznější terasy ve svahu. Tyto palisády se dodávají v pásech, takže není nutné zatloukat do země kůl po kůlu. Pásy vytvarujeme do nejrůznějších rovin, oblouků nebo nepravidelných tvarů podle fantazie. 

Palisáda
Dřevoplastové palisády jsou použitelné na každé zahradě (Zdroj: Transform)
Ohraničte si záhony palisádami (Zdroj: Depositphotos)
Palisádami můžete ohraničit záhony nebo keře (Zdroj: Transform)

Metrové pásy pomohou ohraničit záhony v jednotné výšce. Jejich instalace je velmi jednoduchá. Palisády se zasadí do předem vyznačené rýhy v zemi a potom se zahrnou hlínou a udusají. Nic víc není potřeba dělat. Poradí si s jakýmkoliv terénem a tak, jak je jednou zasadíte do země, zůstanou už navěky. Můžete si vybrat v odstínu hnědé nebo cihlové a buď v provedení rovném nebo půlkulatém. 

Obruba
i (Zdroj: Depositphotos)
Obruba okolo záhonu zvýší estetické hledisko zahrady

Publikováno: 26. 4. 2020, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová