reklama

Jak jsme kupovali a stavěli dětské hřiště

Máte doma neposedné dítě překypující energií? Chcete mu dopřát místo, kde bude moct společně s kamarády svou energii vybít? Bojíte se pouštět svoje dítě samotné na veřejné hřiště? Dejte se ženou hlavy dohromady a kupte svým ratolestem některé z vychytaných dětských hřišť Jungle Gym jako my.

Jak jsme kupovali a stavěli dětské hřiště

Dětem nelze říct ne

Dětem nelze říct ne
Dětem nelze říct ne
Dětem nelze říct ne
Dětem nelze říct ne

Před časem jsme s rodinou při našich toulkách po Karlštejnsku narazili na prodejnu nabízející široký sortiment zahradního zboží. Náhoda tomu chtěla, že jsme se šli ze zvědavosti do prodejny podívat. Během prohlídky výstavního areálu se naše děti zamilovali do velkého hřiště se skluzavkou a dvěma houpačkami Jungle Gym. Na místě jsme jejich nadšení ještě dokázali odolat. Nicméně okamžitě po návratu domů začala dítka vyvíjet těžko snesitelný nátlak, abychom jim se ženou dětské hřiště nakoupili a postavili. Vzhledem k tomu, že patřím k dříve narozeným a pod pojmem „dětské hřiště“ si spíš vybavím zrezivělé houpačky, ostré hrany poničených prolézaček, skřípající kolotoč a všudypřítomné vajgly z cigaret, nebyl jsem v prvopočátku nákupu a stavby dětského hřiště příliš nakloněn. Nakonec jsem se ale nechal argumenty zkušeného lobbisty (manželka) přesvědčit a dětem jsme hřiště Jungle Gym koupili jako odměnu za pololetní vysvědčení.

Bohatá nabídka

Bohatá nabídka
Bohatá nabídka
Bohatá nabídka
Bohatá nabídka

Vybrat to pravé hřiště nebylo vůbec jednoduché, prohlídka katalogu a víc než solidně vybaveného výstavního areálu prodejce nám rozhodování ještě ztížila. Nakonec jsme se obrátili na jednoho z odborných poradců, který nám byl plně k dispozici a podal nám hlášení o každém hřišti, které jsme vzali v potaz. Kromě základních herních sestav jsme dostali na výběr celou řadu doplňků, díky kterým by se využitelnost hřiště ještě rozšířila. V nabídce byla například lokomotiva, pirátská loď, prodejní stánek nebo třeba šikovné piknikové stoly. Před očima nám hned vyvstal obraz hrajících si dětí a se ženou jsme začali spekulovat, které hřiště by pro naše dva čerty bylo nejvhodnější. Volba nakonec padla na herní sestavu Jungle Mansion se skluzavkou. K základnímu produktu jsme navíc přikoupili houpačku, pro případ, že by samotná skluzavka děti po čase omrzela. Z doplňkových herních prvků jsme si vybrali volant a dalekohled.

Noční můru vystřídala rodinná idyla

Když nám herní sestavu přivezli domů, čekal nás (nebo spíš mě) mírný šok. Herní sestavy Jungle Gym se totiž drží ideje, že na instalaci dětského hřiště by se měla podílet celá rodina. Montážní tým se tedy neskládal ze zkušených řemeslníků, ale z nervního kutila amatéra (já), manuální práci neholdující úřednice (manželka) a dvou vřeštících paviánů (starší dcera a mladší syn). Vyhlídky nebyly kdovíjak růžové.

Noční můru vystřídala rodinná idyla
Noční můru vystřídala rodinná idyla
Noční můru vystřídala rodinná idyla
Noční můru vystřídala rodinná idyla

O to větší bylo moje pozdější překvapení. Předně k montáži hřiště nebylo potřeba žádného speciálního vybavení. Bohatě jsme si vystačili s metrem, tužkou, kladivem, vrtačkou, šroubovákem a pilkou. Díky podrobnému návodu a minimálním nárokům na manuální zručnost či montérské zkušenosti nám stavba hřiště překvapivě rychle odsýpala a nedošlo během ní k žádným komplikacím a dokonce ani k rodinné hádce, která se u nás jinak strhne i když hrajeme „Člověče, nezlob se“. Jednotlivé díly dětského hřiště do sebe skvěle zapadaly a do pracovního procesu se nám povedlo zapojit i děti, které si montáž hřiště náramně užívaly. Malá komplikace nastala ve chvíli, kdy jsem musel seříznout dva trámy, které měli trošku větší rozměr než by bylo potřeba. Nicméně na možné rozměrové odchylky některých dílů dětského hřiště jsme byli upozorněni, a tak to nelze ani považovat za chybu. Problémy jsme neměli ani při upevňování hřiště do země. Kotvení pomocí zemních vrutů bylo velmi rychlé, intuitivní a nanejvýš spolehlivé. Výsledkem našeho úsilí bylo stabilní multifunkční hřiště, kde si naše děti rády hrají a zvou si sem i své kamarády a kamarádky.

Bezpečnost především

Bezpečnost především
Bezpečnost především
Bezpečnost především
Bezpečnost především

Vzhledem k tomu, že naše děti jsou raubíři, co mají každou chvíli roztrhané tepláky, odřená kolena nebo bouli na čele, byla jedním z důvodů, proč si hřiště Jungle Gym nakonec získalo mé sympatie, bezpečnost, kterou hřiště disponovalo. Hřiště působilo už na první pohled velmi bytelně. Jednak stavební materiál byl více než solidní kvality, spojky a kotvící prvky byly také na první pohled dostatečně pevné, aby odolaly zuřivému náporu našich dětí a v neposlední řadě mě uklidnil i certifikát bezpečnosti podle příslušných norem, který byl součástí hřiště. Velmi potěšující byla také skutečnost, že jsme k hřišti dostali ochrannou síť proti kočkám na pískoviště. Ke komu chodí sousedovy kočky randit na jeho zahradu, dobře ví, o čem mluvím.

Pár slov na závěr

Pár slov na závěr
Pár slov na závěr
Pár slov na závěr
Pár slov na závěr

Během celého procesu nákupu a stavby dětského hřiště nás potěšil velmi vstřícný přístup prodejce a jeho zaměstnanců. Byli jsme rádi za cenné rady a doporučení odborného poradce, který se nás při výběru hřiště ujal. Rozčilovat jsem se nemusel ani nad dodací lhůtou či při přebírání zboží. Díky ceně hřiště jsme měli navíc dopravu zdarma. Asi jedinou vadou, kterou jsem během celého procesu výběr, koupě, montáž, užívání zaznamenal, je barva dětského hřiště, ve které nám jej dodali. Řezivo, ze kterého bylo hřiště vyrobeno, bylo totiž u výrobce tlakově impregnováno, aby hřiště lépe čelilo vlhkosti, plísním, houbám a všelijakým škůdcům. Vítaná služba ovšem způsobila to, že dřevo chytlo nazelenalou barvu ne zrovna líbivého odstínu a na povrchu se vytvořila jakási krupice. Naštěstí v tomto stavu nezůstalo hřiště celou dobu a již po dvou týdnech krupice opršela a dřevo se začalo probarvovat do mnohem přijatelnějšího odstínu. Ostatně s důsledky vedlejších účinků impregnace řeziva jsme byli předem seznámeni, takže to nemám prodejci za zlé.

Více informací naleznete na www.vladeko.cz.

Publikováno: 9. 8. 2017, Autor: Vladeko (text a foto), Profil autora: Redakce