reklama

Jak připravit sekačku na další sezonu

Máme tu konečně příjemné jarní počasí a přes zataženou oblohu na nás sem tam vykouknou teplé paprsky slunce. Právě nyní je ten pravý čas, dát do formy sekačku na trávu, která nějakou dobu odpočívala zazimovaná v kůlně.

Jak připravit sekačku na další sezonu

Připravte svou sekačku na další sezonu!

Důležitá je především kontrola nože, který je potřeba nechat pořádně nabrousit. Musíte dbát také o svou bezpečnost, a proto pečlivě zkontrolujte přívodní kabel, zda nedošlo během zimy k jeho porušení. U benzínových sekaček je potřeba zjistit zda je v motoru dostatek oleje a zda je stále kvalitní. Nejlepším řešením před sezonou je však olej zcela vyměnit. Vyzkoušet můžete například olej z řady Mogul ALFA, který je vhodný pro benzinové motory s mimořádnými požadavky na užitné vlastnosti oleje.

Připravte svou sekačku na další sezonu!
Připravte svou sekačku na další sezonu!

Oleje české značky můžete využít nejen do sekaček, ale také například do motorových pil a křovinořezů. Dále do sekačky dolijte nový kvalitní benzín. Podstatným krokem je kontrola vzduchového filtru i svíček. Připravenou sekačku celou pečlivě očistěte, především její podvozek. Pokud si na údržbu sami netroufáte, můžete využít například specializovaný servis, který se o vše postará za vás. Motorový olej Mogul ALFA 4T/1 litr koupíte například na benzinových stanicích Benzina. Objednávat můžete také v e-shopu www.eshop.paramo.cz.

Publikováno: 7. 5. 2015, Autor: Paramo (text a foto), Profil autora: Redakce