reklama

Dunajský kámen přímo do vaší zahrady

Zahrady tvoří neoddělitelnou součást domova, kde s oblibou trávíme příjemné chvíle s rodinou. Při jejich budování či obměně se vždy snažíme, aby prostor byl nejen funkční, ale také působil esteticky. Ideální spojení představuje systém TopStone, s nímž vdechnete život novým i starým chodníkům, terasám, dvorkům, prostorům okolo bazénů či příjezdovým cestám.

Dunajský kámen přímo do vaší zahrady

Nevzhledný starý beton či dlažba patří k obvyklým neřestem českých zahrad. Systém TopStone představuje unikátní spojení přírodního dunajského kamene se zdravotně nezávadným pojivem – certifikovanou pryskyřicí, díky němuž vytvoříte jedinečnou povrchovou úpravu pro jakýkoliv druh podkladu. Velkou předností je jednoduchá aplikace na nový nebo starý beton, kámen, anhydrid, asfalt či dlažbu.

Mramor nebo přírodní kámen přímo od Dunaje

Pevný základ systému TopStone spočívá v drobných říčních kamíncích různých barev a velikostí, které pochází z oblasti Dunaje. Říční dunajské kameny jsou pečlivě tříděny, následně zbaveny nečistot a prachu praním a až posléze baleny. Pokud toužíte po mramoru, nabízí TopStone i řešení s drceným italským mramorem. Také u něj probíhá čistící proces, kdy jsou původní ostré hrany kamínků omílány společně s abrazivem, tříděny, čištěny a následně propírány.

Mramor nebo přírodní kámen přímo od Dunaje
Mramor nebo přírodní kámen přímo od Dunaje

Jak na to …

Nejprve je na zpevněnou plochu například beton aplikována penetrace, která prodlouží životnost starého či nového podkladu a zároveň zajistí lepší přilnutí TopStone. Následuje 1,5 cm vysoká vrstva směsi dunajských kamínků a pryskyřice, díky níž vznikne celistvý, pevný a vysoce odolný povrch beze spár. Flexibilita TopStone umožňuje přizpůsobit výšku systému podle potřeby daného místa a adekvátně tím reagovat i na budoucí míru zatížení. V případě, že pokládáte TopStone na větší plochu, nechte si ji položit odborníky. S nimi můžete zkonzultovat výšku vrstvy podle zatížení, penetraci podkladového povrchu, ale především se vyhnete případným nerovnostem výsledného povrchu.

Úklid povrchu TopStone je jednoduchý
Úklid povrchu TopStone je jednoduchý

Projít se po nové ploše budete moci po 24 hodinách a plně ji zatížit za 7 dní. Malý technologický unikát představuje rychlost aplikace systému TopStone na nově vytvořený beton. Nemusíte čekat na „vyzrání“ betonu 21 dní, ale už po 5 dnech jej můžete bez obav položit. Povrch TopStone je vodopropustný, ovšem nově existuje také řešení, kdy se podklad „speciálně“ izoluje, čímž se šíře použití systému TopStone výrazně zvětšuje.

Jak na to …
Jak na to …

 • TopStone bez izolace - na chodnících, příjezdových cestách, dvorcích a v okolí bazénů
 • Systém TopStone oproti klasické dlažbě díky své vodopropustnosti netvoří louže a není kluzký. Lze ho jakkoliv přizpůsobit oblým či kulatým tvarům podkladů. Je vysoce odolný proti chemikáliím či solím, s nimiž se můžete setkat v garážích či na příjezdových cestách k domu. Nedochází k jeho hnití, je antialergický a ekologicky nezávadný.

 • TopStone s izolací podkladu - na pochozích střechách, terasách a balkonech
 • Systém je nenáročný na údržbu v letních i zimních měsících. Voda proteče povrchem TopStone a díky zaizolování a spádu podkladu je odváděna do kanalizace.

  Výsledný povrch tak může být v jedné rovině, tzn. že nemusí být „přiznaný spád“, což je ve srovnání s jinými materiály jedinečné.

  Jak na to …
  Jak na to …

  Vytvořit podlahu, která se vám bude nejen líbit, ale především splní všechny vaše nároky, není jednoduché. S TopStone máte příležitost oživit všechny zašlé chodníky, terasy, balkony nebo příjezdové cesty. Doporučená cena systému TopStone v designu říčního dunajského kamene je 300 Kč/m2 bez DPH, exkluzivní varianta z mramoru vyjde na 389 Kč/m2 bez DPH. Více informací o TopStone naleznete na www.topstone.cz.

  Publikováno: 30. 5. 2014, Autor: Top Stone (text a foto), Profil autora: Redakce