reklama

Snadná očista terasy

Milosrdný sníh ukryl vše ošklivé, staré, zničené a špinavé. O to strašnější bývá jarní překvapení! Po odtání sněhu se po oschnutí na každé terase, balkonu a u bazénu objeví nepěkné bílošedé mapy od špíny a zbytků soli. Nezoufejte a nepropadejte panice, s vaší terasou se nic neděje, jen potřebuje očistit. Pomoc je velmi jednoduchá, stačí obyčejná voda a mýdlo.

Snadná očista terasy

Terasová prkna z kompozitního materiálu vyžadují minimální očistu terasy. Většinou je opravdu stačí omýt jednou ročně - na jaře - mýdlovou vodou a případně lehce okartáčovat rýžovým kartáčem nebo hrubším smetákem a máte terasu jako novou. Pokud máte prkna dřevěná a skvrny na nich zůstanou, je třeba terasu nechat zbrousit a opatřit novým nátěrem či napustit olejem. U zvláště namáhaných oblastí je ošetření opakovat až 3x ročně.

Snadná očista terasy
Snadná očista terasy
Snadná očista terasy
Snadná očista terasy

Zvláště odolné skvrny, nebo pokud se objeví plíseň, očistěte přípravkem obsahujícím bělidlo nebo použijte speciální ekologický čistič SilvaClean, určený na kompozitní materiál ze směsi dřeva a polymerů, a řádně opláchněte vodou. Na dřevo ani na woodplastic nikdy nepoužívejte agresivní přípravky na základě rozpouštědel. Kompozit obsahuje 40% polymerů a povrch by se doslova rozežral a nezbývalo by vám, než celou terasu zbrousit. Navíc byste si kontaminovali okolní zeleň nebo dokonce vodu v bazénu.

Snadná očista terasy
Snadná očista terasy

Ekologický čistič SilvaClean od firmy Silvadec šetrně a bez námahy odstraní plísně i odolné skvrny z teras a balkonů Woodplastic. Ušetříte sílu, čas i přírodu.

Podrobnější informace najdete na stránkách www.mojeterasa.cz nebo www.woodplastic.cz.

Publikováno: 6. 3. 2011, Autor: WPC-WOODPLASTIC, s.r.o. (text a foto), Profil autora: Redakce