reklama

Zahrajte si a vylepšete zahradu z betonových prvků Playstone

Vzpomínáte na devadesátá léta, když se „kameny poprvé valily do Prahy“? Tak teď se situace opakuje, jen s tím rozdílem, že světoznámou kapelu nahradily hrací kameny Playstone, a nevalí se do města, ale na vaši zahradu. Nečekejte žádné hudební rify, ale hru, kterou si dirigujete zcela sami. Playstone jsou multifunkční prvky, se kterými si na zahradě, terase nebo balkonu opravdu vyhrajete.

i (Zdroj: Liapor)
Zahrajte si a vylepšete zahradu z betonových prvků Playstone (Zdroj: Liapor)

Vylepšení zahrady snadno a rychle

Rychle a jednoduše si s Playstone můžete sestavit květinový nebo bylinkový záhon různě vysoký, jakkoliv velký a vždy bude vypadat dobře. Šestihranné prvky jsou vyrobeny z lehkého keramického betonu (Liaporbetonu) a lze je snadno skládat k sobě nebo na sebe. Nepotřebujete žádnou míchačku, protože se nemusí spojovat maltou, ale vše je „na sucho“.  Protože jsou lehké, jeden prvek váží 21 kg, lze s nimi celkem snadno manipulovat. Výrobce je nabízí ve čtyřech odstínech – základní je šedý, dále okrový, červený a hnědý. Tím se značně rozšiřují kreativní možnosti. Hravost, variabilita a jednoduchost charakterizují zahradní prvky Playstone.

modulový záhon
i (Zdroj: Liapor)
Modulové prvky Playstone se ideálně hodí na stavbu efektních výškově kombinovaných okrasných i bylinkových záhonů

Třeba takovou bylinkovou „zahrádku“ si vybudujete i na terase nebo balkoně bytu a máte základ pro pestrou kuchyni nebo grilování. Máte-li zahradu, pak si ze stejných prvků postavíte zahradní lavičku, grilovací stolek anebo opěrnou zídku, jež nebude vypadat fádně, ale zajímavě.

inspirace zahrada
i (Zdroj: Liapor)
Se systémem Playstone vytvoříte dokonalé zahradní zákoutí včetně příjemného posezení

Pracnost je minimální, ale efekt maximální. Navíc – hranaté a jednoduché geometrické tvary jsou nyní v módě, takže jsou vhodné do každého prostředí. Hodí se stejně dobře i na květinovou skalku. Tvárnice se vyplní hlínou nebo Liaporem (dříve známým pod názvem keramzit) a do ní se sází květiny, bylinky nebo sukulenty. Do každého segmentu je možné zasadit něco jiného a tak budete mít v sadbě pořádek a rostliny nebo bylinky si nebudou překážet. A pokud se rozhodnete po čase vše změnit, není nic jednoduššího, než segmenty přeskládat do jiného tvaru, nebo je doplnit a třeba rozšířit stávající sestavu. Postavíte-li si vysoký záhon, bude dobře přístupný.

opěrná zeď
i (Zdroj: Liapor)
Výstavba opěrné zídky je s prvky Playstone skutečně hrou - jednotlivé prvky stačí bez zdění poskládat

Prvky lze kombinovat se dřevem, sklem nebo plastem a tak můžete vytvářet důmyslné zahradní artefakty. Liaporbeton, ze kterého jsou prvky vyrobeny, je pevný a otěruvzdorný a dokonce má dobré tepelně-izolační vlastnosti, což se může rovněž hodit. Playstone výborně harmonizuje třeba s venkovní dlažbou, kterou nabízí výrobce pod názvem Liastone a v tomto čase můžete využít i zajímavou akční pobídku, kterou najdete na www.liastone.cz

Publikováno: 8. 6. 2020, Autor: Liapor (text a foto), Profil autora: Redakce