reklama

Vydlážděte si okolí domu betonovými prvky LiaStone

Letošní léto bude více než kdy jindy ve znamení tuzemské dovolené a intenzivních prací na chalupách a zahradách. Pěkný chodník je v podstatě posledním kamenem, který chybí k dokonalosti, a je stejně důležitý jako třeba poslední díl u valené klenby. Zatímco stavitelé samonosné klenby používali k dokončení díla ručně opracovaný kámen, vy si můžete vše velmi zjednodušit. Pomocníkem jsou betonové prvky LiaStone. Díky nim můžete zformovat zahradu či terén v okolí domu tak, jak vám bude nejlépe vyhovovat.

i (Zdroj: Liapor)
Vydlážděte si okolí domu betonovými prvky LiaStone (Zdroj: Liapor)

Betonové stavební prvky LiaStone nadchnou každého

Současná architektura zahrad nespoléhá jen na klasické chodníky a příjezdové cesty, či odpočinkové oázy nebo terasy, ale svou pestrostí jde mnohem dál, nejen z hlediska funkčnosti, což mohou být například protihlukové či zpevňující stěny a ploty, i z pohledu vlastní architektury, ve které své místo najdou různé vegetační ostrůvky, pohledové stěny či třeba vazby mezi pochozí plochou a okrasným trávníkem.

barevná dlažba chodníku
Skladebná dlažba LiaStone dokazuje, že beton nemusí být jenom šedý (Zdroj: Liapor)
chodnik
Funkční a krásný zahradní chodník (Zdroj: Liapor)

Jde jen o to, maximálním způsobem využít potenciál, který prvky systému LiaStone nabízejí. Kdysi panovala mylná představa, že beton musí být vždy jen šedivý. To už dávno není pravda. Barevné pigmenty přinesly do zahradní architektury nový impuls a tak jsou betonové prvky stále více populární, protože hodně vydrží, vypadají dobře a usnadní práci. Nakonec beton je přece v základu přírodní materiál, neboť je to směs cementu, písku, vody a zrn přírodního respektive keramického kameniva. Nejžádanější jsou nyní teplé zemité barvy jako je hnědá, červená, nebo okrová.

terasa
Široká terasa kolem domu skýtá prostor k dětským hrám i posezení s přáteli (Zdroj: Liapor)
betonové okrasné prvky liastone
betonové okrasné prvky LiaStone perfektně dotvoří každé zahradní zákoutí (Zdroj: Liapor)

Užijte si zahradní posezení

Nejlépe je začít se vším od podlahy – tedy od chodníku. LiaStone obsahuje v tomto ohledu více než dvě desítky druhů dlažeb a přes 100 skladebních variant. Nejsou to jen barvy, ale i různé tvary a rozměry s jejichž pomocí vydláždíte terasu, příjezdovou cestu, chodníček na zahradu, prostě cokoli na co si vzpomenete.

záhon kolem terasy
i (Zdroj: Liapor)
Postařený vzhled dlažby dodá šmrnc terase nebo chodníku u vaší stylové chaty či chalupy

U některých prvků můžete požadovat speciálně hrubý povrch anebo dokonce stařený vzhled, který padne jako ulitý například k historické chalupě.

Aby vše dokonale ladilo, tak je tu spoustu doplňků jako jsou obrubníky, žlaby nebo i velkoformátové prvky. Vyžaduje-li to terén, navážete ve stejném designu schody, palisádou nebo opěrnou zídkou a třeba i plotem.

vjezd do domu
i (Zdroj: Liapor)
Příjezdová cesta k domu z barevné dlažby LiaStone

Cílem je, aby všechny díly „skládačky“ harmonizovaly jak mezi sebou, tak s architekturou domu, a vytvořily kompaktní celek, na který bude radost pohledět. To však není zdaleka všechno, neboť z prvků LiaStone postavíte i květinový záhon, zahradní sezení nebo grilovací zázemí. K tomuto účelu byly vymyšleny šestiúhelníkové prvky PlayStone (vyrobeno z lehkého keramického Liaporbetonu), které se na sucho mohou skládat k sobě i na sebe, čím si můžete v zahradě vytvořit neobvyklé a různorodé architektonické prvky.

schodiště k domu liastone
Systém LiaStone umožňuje efektivně a snadno vyřešit terénní nerovnosti v okolí domu (Zdroj: Liapor)
příjezdová cesta detail
LiaStone nabízí množství barevných, ale i rozměrových variant (Zdroj: Liapor)

Výrobce Liapor dodává k elementům Playstone i dřevěné nebo plastové sedáky, takže zahradní sezení sestavíte doslova za hodinu. LiaStone byl navržen tak, aby s ním práce nejen bavila, ale aby výsledek dopřál všem co největší potěšení. Takže nejtěžší je vlastně umět si vybrat a navrhnout jak bude okolí domu a zahrada nakonec vypadat. Inspiraci hledejte na www.liapor.cz

Publikováno: 24. 7. 2020, Autor: Liapor (text a foto), Profil autora: Redakce