reklama

Zastřešení venkovního posezení

Po opravdu vydařené zimě už jsou tady první předpovědi počasí na letošní léto. Ve výhledu jsou opravdu vysoké teploty se značnou dávkou sluníčka. Jak se připravit na horké dny? Pro nadcházející jarní sezónu máme několik dobrých rad a tipů na nové zastřešení venkovních posezení.

Zastřešení venkovního posezení

ELYPLAST PLUS je výjimečným sklolaminátovým výrobkem italské společnosti Brianza Plastica SpA, která garantuje vysoký obsah skelného vlákna, pevnost, pružnost a především kvalitní UV ochranu v podobě mikrofilmu MELINEX či nástřiku Gelcoat, který tomuto materiálu nedovolí zežloutnout. Svojí jedinečností si tento výrobek zaslouží pomyslné první místo mezi sklolaminátovými vlnovkami.

Desky ELYPLAST PLUS mají vysokou pevnost, pružnost a kvalitní UV ochranu
Desky ELYPLAST PLUS mají vysokou pevnost, pružnost a kvalitní UV ochranu
Kapičky tříští sluneční paprsky a příjemně tlumí ostré sluneční světlo
Kapičky tříští sluneční paprsky a příjemně tlumí ostré sluneční světlo

  • Struktura na spodní straně desek je přesně to, co pro příjemné posezení potřebujeme. Kapičky tříští sluneční paprsky a příjemně tlumí ostré sluneční světlo.
  • Vybírat můžeme hned ze dvou odstínů. Čirá varianta, která zaručuje větší propustnost světla v případě, že máte pergolu navazující přímo na obytnou část domu. Kouřové desky naopak poskytují mnohem větší zastínění a vřele doporučujeme pro zastřešení venkovního posezení orientované na jih, nebo pergoly samostatně stojící.
  • Tloušťka materiálu 1mm je dostatečně masivní a přitom nepůsobí nikterak hrubě.
  • V neposlední řadě je důležitá i velmi příznivá cena materiálu.
Zastřešení venkovního posezení
Zastřešení venkovního posezení

Montáž:

  • Práce s těmito sklolaminátovými deskami je příjemná. Řezané na míru je dostanete přesně podle délky spádu střechy, překládají se minimálně přes jednu vlnu. Dodatečné formátování nebo nutné úkosy snadno uříznete ruční flexou s kotoučkem na železo.
  • Desky nejsou pochozí, proto při montáži vždy používejte podložku pro roznesení váhy.
  • Profilované desky kotvíme na střechu vždy do horní vlny/trapézu. Při kotvení nejprve předvrtejte otvor. Vrták volte o 2mm větší než je průměr zvoleného vrutu nebo texu. Pod vlnovku vkládejte vždy vymezovací rozpěrky, zamezíte tím možnému přetažení a následnému prolomení krytiny. Pro utěsnění můžete použít combi těsnění, které funguje v jednom kroku jako podložka pod šroub i jako horní těsnění.
  • Veškeré detaily napojení pergoly na stávající budovy, zdi apod. dořešíte klempířskými prvky. S pomocí vašeho klempíře si je necháte vyrobit přímo na míru, nebo můžete využít nabídku klempířských doplňků, od závětrných lišt přes úžlabí až po okapní systémy, které najdete přímo u prodejce sklolaminátových desek.
Montáž:
Montáž:
Montáž:
Montáž:

Publikováno: 13. 4. 2020, Autor: Pama (text a foto), Profil autora: Redakce