reklama

Postavte si nízké zídky, zahrada tak získá nový vzhled

Na trhu je mnoho možností, jak realizovat zídky. Jednou z nich jsou originální plotové prvky BEST - STONE, které si i za krátkou dobu působnosti získaly svůj obdiv. Jejich předností je především přirozený vzhled a velká variabilita. V tomto systému je celkem 13 různě velkých kamenů, které se dají libovolně kombinovat.

i (Zdroj: BEST)
Postavte si nízké zídky, zahrada tak získá nový vzhled

Při dodržení jednoduchých pravidel stavby si zídku postavíte sami:

  • Před zahájením výstavby plotu nebo opěrné zdi je třeba pečlivě posoudit místní geologické a hydrologické podmínky, umístění a výšku stavby.
  • U opěrných zdí je také nutné zvážit namáhání a síly, které budou na zeď působit. Zde platí pouze jediná rozumná zásada - statický výpočet a návrh opěrné zdi svěřit do rukou statika.
  • Plotové prvky BEST - STONE se osazují na běžný betonový základový pas, jehož základová spára se nachází v nezámrzné hloubce. Stavba musí být řádně izolována.
  • První řada tvarovek se osazuje do betonu nebo cementové malty. Další vrstvy se kladou do stavebního lepidla na beton s deklarovanou mrazuvzdorností v rovnoměrné vrstvě. Tvarovky se kladou na sebe v nepravidelné skladbě tak, aby nevznikaly dlouhé svislé spáry.
  • V případě, že zídka bude z jedné strany zahrnuta zeminou, je třeba ji odizolovat pomocí izolační fólie (nopové fólie) a drenážní hadice, která se umístí standardním způsobem do štěrkového lože.
  • K vytvoření řezu tvarovky se použije pila s diamantovým kotoučem. V žádném případě nedoporučujeme sekání, neboť údery kladiva mohou způsobit poškození stěny tvarovky.
  • Doporučujeme pečlivě zvážit místní geologické a hydrologické podmínky a nechat si vypracovat odborný statický výpočet. Obecně platí, že v případě, že budoucí zídka nebude žádným způsobem staticky namáhána, lze jednotlivé tvarovky klást na lepidlo, a to až do výšky 1,5 m.
  • Zídky z tvarovek BEST - STONE se již nemusí zakrývat zákrytovými deskami. Spáry mezi jednotlivými prvky v poslední řadě se vyplní transparentním silikonem.
  • V případě osazení zákrytovými deskami se použije 2 - 4 mm silná vrstva mrazuvzdorného stavebního lepidla a na celou srázovou plochu zákrytových desek transparentní silikon.

S plotovými prvky BEST– STONE máte opravdu mnoho možností. Navíc je možné zídky doplnit i schodišťovými prvky nebo palisádami, které jsou vyráběny stejným způsobem, tudíž k sobě perfektně ladí a sjednotí tak celou zahradu. V nabídce jsou dvě varianty barev - do pískových odstínů laděná barva colormix sand a do šedých odstínů colormix brilant.

BEST – STONE, barva colormix brilant
i (Zdroj: BEST)
BEST – STONE, barva colormix brilant

Více informací o produktech a službách BEST najdete na www.best.info, video s postupem práce na facebooku.

BEST – STONE, barva colormix sand
i (Zdroj: BEST)
BEST – STONE, barva colormix sand

Publikováno: 27. 4. 2020, Autor: BEST (text a foto), Profil autora: Redakce