reklama

Venkovní kuchyně pro každou zahradu

Mít tak možnost si venku na čerstvém vzduchu uvařit, upéct, rožnit maso nebo udit… Venkovní kuchyně to sen! Pokud navíc umožňuje celoroční využití, pak je takové vaření dokonalé! Řešením může být modulární venkovní kuchyně od společnosti Bef Home, kterou umístíte do pergoly nebo zahradního domku. Zjistěte, co její pořízení letní venkovní kuchyně obnáší a jaké má výhody.

Venkovní kuchyně pro každou zahradu

Modulární venkovní kuchyně pro každou zahradu

Venkovní kuchyně Bef Home je kompaktní systém, který se dokonale přizpůsobí vašim potřebám. Umožňuje venku péct, grilovat nebo rožnit, případně připravovat vynikající uzené maso nebo klobásky. To vše je možné díky jednotlivým modulům, které je možné k základnímu topeništi pořídit.

V letní kuchyni snadno připravíte salát, hlavní chod i dezert, pěkně na čerstvém vzduchu. Přitom se můžete pohodlně věnovat rodině, dohlížet na děti hrající si na pískovišti nebo v bazénu. Příprava pokrmů na párty s přáteli se může odehrávat přímo v centru dění a vy se přitom nebudete potit v uzavřené kuchyni v domě, zatímco si ostatní užívají posezení ve stínu pergoly. Naopak, příprava jídla se ve venkovní kuchyni stane zábavou.

Kam venkovní kuchyni umístit?

Venkovní kuchyně se dá začlenit do zahrady, může být součástí terasy, altánu nebo pergoly. Stát může zkrátka kdekoliv na zpevněném povrchu.

Díky jednotlivým modulům si sestavíte kuchyni přesně podle vašich potřeb
Díky jednotlivým modulům si sestavíte kuchyni přesně podle vašich potřeb

Instalace zahradní kuchyně Bef Home je velmi snadná a jednoduchá. Jen je zapotřebí mít předem rozmyšleno, kam kuchyni umístíte a plochu pro její sestavení předem připravit. Pokud byste volili celou sestavu, pak je nutné počítat s prostorem širokým 2,7 metru. Hloubka kuchyně je 70 centimetrů. K sestavení, které opravdu není nijak složité, se však vzhledem k celkové hmotnosti přes 400 kg bude hodit pár silných chlapských rukou.

Srdcem kuchyně Bef Home je kvalitní topeniště

Bez kvalitního topeniště by žádná kuchyně nemohla dobře fungovat. To také platí o zahradní kuchyni Bef Home. Důmyslné topeniště je srdcem celé kuchyně, pomocí rozvaděče rozvádí horký vzduch do dalších modulárních dílů kuchyně. Má objemný popelník, takže nemusíte mít obavu z neustálého čistění a vynášení popele. Topeniště je vyloženo akumulačním materiálem Carcon.

Carcon je oproti klasickému šamotu moderní materiál, jehož vlastnosti šamot v mnohém předčí. Je nárazuvzdorný, designově propracovanější a má vyšší schopnost akumulovat teplo. Pro moderní zahradní kuchyni tedy zcela ideální materiál.

Rozměry topeniště venkovní kuchyně Bef Home jsou 43x45x37 cm (šířka x výška x hloubka). Odvod spalin zajišťuje komínek pro kouřovod o průměru 150 mm. Hmotnost základního modulu je 150 kg.

Součástí základního topeniště venkovní kuchyně je i trouba. Troubu je možné vyhřát až na teplotu 350 °C – pečené maso, ale i třeba buchty, koláče nebo pizza připravené v zahradní kuchyni budou chutnat všem strávníkům. Trouba umožňuje vložit plech do tří poloh. V základním provedení je opatřena jednosklem, lze ji však doplnit i o dvojsklo. Rozměr trouby je 37 x 38 x 43 cm (šířka x hloubka x výška).

Venkovní kuchyně Bef Home může stát samostatně nebo je možné ji zakomponovat do prostoru pergoly či altánu
Venkovní kuchyně Bef Home může stát samostatně nebo je možné ji zakomponovat do prostoru pergoly či altánu

Rozšiřte základní topeniště o další vychytávky a mějte venku kompletní kuchyni

Zahradní kuchyně Bef Home se skládá z topeniště s troubou. Dále ji postupně můžete dovybavit samostatnými moduly:

  • Grilem – základ tvoří grilovací ploténka o rozměru 40x40 cm, dokonalou přípravu grilovaných pokrmů zajistí praktické krycí víko, které udrží požadovanou teplotu.
  • Udírnou – modulární díl udírny je opravdu prostorný a ideální pro uzení masa, ryb, klobás a dalších dobrot. Udírna je ovládána přívodní klapkou, která zajišťuje přívod horkého vzduchu přímo z centrálního topeniště. Součástí jsou úchyty pro umístění háků s uzenými pokrmy, ve spodní části je pak mřížka sloužící k ohřevu.
  • Rožněm – díky tomuto přídavnému dílu nebude problém rožnit kuřata, vepřovou kýtu, kebab apod. Vidlice s elektrickým pohonem zajistí rovnoměrnou, a hlavně pohodlnou přípravu masa. Celkem můžete najednou připravit až 15 kilo masa! Rožeň má samostatné ohniště na dřevo.
  • Skříňkou – praktická skříňka poskytuje ideální prostor pro uložení všech potřeb pro venkovní vaření. Pohodlně do ní uložíte grilovací nářadí, koření a suroviny na vaření nebo nádobí.
  • Dřevníkem – poskytuje velkorysý prostor pro uložení dřeva na topení. Je to otevřená police na nastavitelných nožičkách, v níž budete mít dostatek dřeva na topení vždy po ruce.
Rozšiřte základní topeniště o další vychytávky a mějte venku kompletní kuchyni
Rozšiřte základní topeniště o další vychytávky a mějte venku kompletní kuchyni
Rozšiřte základní topeniště o další vychytávky a mějte venku kompletní kuchyni
Rozšiřte základní topeniště o další vychytávky a mějte venku kompletní kuchyni

Na rožni připravíte bez problémů kuřata, kýtu, kebab apod., o pravidelné propečení se postará integrovaný elektrický pohon

Venkovní kuchyně může být kompletně provedená v nerezu, který zajistí snadnou údržbu. Robustní ocelová konstrukce je opatřena kvalitní izolací zajišťující lepší udržení a přenos tepla. Samozřejmostí je speciální nátěr konstrukce proti korozi. Venkovní kuchyně je konstruována tak, aby zvládala všechny výkyvy a rozmary počasí. Její využití je tedy možné celoročně. Jak při letních grilovačkách a párty s přáteli. Při běžném vaření v horkých dnech na čerstvém vzduchu. Oceníte ji ale i třeba na podzim při pečení mas nebo při přípravě domácího uzeného nebo klobásek. Využití venkovní kuchyně je tedy opravdu široké.

Publikováno: 7. 8. 2019, Autor: Andrea Drobílková (text), Bef Home (foto), Profil autora: Redakce