reklama

Léto ještě nekončí, tak proč otálet s výstavbou nové terasy?

Sníte o nové terase, ale máte strach, že už je letos pozdě? Věřte, že není. Poradíme Vám s výběrem a doporučíme výrobky, na které nemusíte čekat. Váš sen se tak může snadno a rychle proměnit ve skutečnost.

Léto ještě nekončí, tak proč otálet s výstavbou nové terasy?

Pořídit si novou terasu není zas tak složité, jak se na první pohled může zdát. Prvním krokem je vybrat si nejvhodnější materiál. Na trhu je mnoho produktů, které lze na realizaci terasy použít, nejpraktičtější však stále zůstává betonová dlažba. Výhodou je nejen široký výběr, ale především snadná realizace a téměř bezúdržbové užívání.

Terasová dlažba je tou správnou volbou

Ideálním řešením je terasová dlažba, která nabízí hned několik výhod. V nabídce je opravdu široký výběr tvarových variant, barev a povrchů. Hrubší struktura vymývaných a tryskaných povrchů zaručuje protiskluznost a hodí se především do míst, kde hrozí uklouznutí, např. k bazénům. Naopak pod pergolu, kde je častější riziko ušpinění dlažby jídlem či nápoji, doporučujeme dlažby ošetřené silnovrstvým lakem a UV zářením, což zajišťuje především snadnější údržbu. Další výhodou jsou formáty dlažeb, vybírat můžete ze čtvercových tvarů 40 x 40 a 60 x 60 cm nebo z obdélníkových tvarů 40 x 60 cm. Zajímavě samozřejmě vypadají i kombinace více formátů. Zapomínat bychom neměli ani na možnosti pokládky. Terasovou dlažbu můžete pokládat klasickým způsobem do štěrkového lože s následným zapískováním spár nebo pomocí plastových či pryžových terčů na betonovou plochu.

Terasová dlažba BEST VIKIO
Terasová dlažba BEST VIKIO
Terasová dlažba BEST TAMORO
Terasová dlažba BEST TAMORO

Dlažba, kterou můžete mít bez čekání

Většinou se vyplatí stavbu si dopředu a pečlivě naplánovat. Pokud jste se ale rozhodli pro realizaci na poslední chvíli, i v tomto případě máme řešení. Vybírat můžete z variant s tryskanou i vymývanou povrchovou úpravou, v teplých i studených odstínech. Doporučit můžeme dlažbu BEST– TERASOVÁ VANTO, která vypadá skvěle na každé terase.

Terasová dlažba BEST VANTO
Terasová dlažba BEST VANTO

Nejen terasy jsou součástí okolí rodinných domů

Důležitou úlohu hrají i chodníčky, příjezdové cesty nebo třeba plochy určené pro parkování aut. V tomto případě doporučujeme vybírat dlažbu s přihlédnutím na zatížení dlážděné plochy. Aby výsledný efekt nebyl příliš překombinovaný, nabízí se možnost vybrat dlažbu ve stejném designu, ale v různých výškách. Velmi oblíbenou dlažbou jsou sestavy více kamenů, které nejlépe vyniknou v řádkových skladbách a skvěle se hodí k moderním i tradičním stavbám. Jedničkou mezi těmito dlažbami jsou bezpochyby BEST– BELEZA a BEST – BELISIMA.

Dlažba BEST BELEZA colormix brilant
Dlažba BEST BELEZA colormix brilant

Nezapomínáme ani na zídky, ploty, schody …

Plotové prvky BEST– STONE si i za krátkou dobu získaly svůj obdiv. Jejich předností je především přirozený vzhled a velká variabilita. V tomto systému je celkem 13 různě velkých kamenů, které se dají libovolně kombinovat. Navíc je možné zídky doplnit i schodišťovými prvky nebo palisádami, které jsou vyráběny stejným způsobem, tudíž k sobě perfektně ladí a sjednotí tak celou zahradu.

Zídka z plotových prvků BEST STONE colormix brilant
Zídka z plotových prvků BEST STONE colormix brilant

Více informací o zmíněných výrobcích a dalším sortimentu společnosti BEST získáte na www.best.info.

Publikováno: 28. 8. 2019, Autor: BEST (text a foto), Profil autora: Redakce