reklama

Jak si zařídit zahradu?

S každým teplým jarním dnem máte chuť trávit veškerý čas venku, ale na zahradě vám k perfektnímu dni stále něco chybí? Máme pro vás tipy, které vaši zahradu ozvláštní a udělají z ní bezpečné a příjemné místo pro celodenní pobyt i večerní posezení s přáteli a rodinou.

Jak si zařídit zahradu?

Od rána až do večera

Abyste na zahradě mohli být co nejdéle nehledě na počasí a stále se cítili příjemně, je důležité mít se kam „schovat“. Variant je několik:

  • Postavte si zahradní přístřešek. Mnoho firem je prodává již zkompletované s jednoduchou montáží. Máte tak jistotu stabilního a opravdu pěkného zastřešení, kam se vejde celá společnost přátel i rodiny nebo kde můžete zaparkovat své auto, pokud nemáte garáž.
  • Využijte široké nabídky markýz. Ty mají výhodu v tom, že je můžete nechat roztažené nebo je zatáhnout, když chcete víc sluníčka. Jsou lehké a zároveň vás spolehlivě ochrání proti dešti i silnému slunci. Vybrat si můžete z různých velikostí, podmínkou ovšem je jejich přidělání ke stěně.
  • Pokud vám nevyhovuje pergola ani markýza, pořiďte si slunečník či party stan. Jedná se o to nejjednodušší řešení, které ale může být dostačující. Kdykoli je uskladníte a rychle rozložíte a nemusíte nikde nic instalovat.

Osvětlení

Večerní atmosféru na zahradě perfektně dotváří správné osvětlení. Zároveň vám usnadní pozdní návraty domů a odradí případné nevítané návštěvníky. Ideální je kombinace světla nad dveřmi se spínačem reagujícím na pohyb a bodovek. Světlo se spínačem se rozsvítí vždy, když se budete potřebovat večer dostat domů, a naopak může odradit zloděje, kteří tak nezůstanou utajeni.

O atmosféru se pak postarají bodová světla. Ta můžete rozmístit na skalku, do schodů nebo cestiček na zahradě i tam, kde si užíváte večera. Bodová LED světla nespotřebovávají téměř žádnou energii, jsou odolná vůči venkovním vlivům a jejich tlumené světlo nikoho neruší, ale poskytuje příjemný pocit bezpečí.

Posezení

Abyste si měli možnost večer opravdu užít, potřebujete dostatek místa na posezení pro všechny. Doporučujeme pořídit větší kulatý stůl a jeden menší, který můžete mít složený ve sklepě a v případě potřeby jej rozložit. Stejně tak u židlí není flexibilita problém, na trhu najdete většinu zahradního nábytku, který je skládací.

O dobrou večeři a vůni se postará jedině plynový gril. Ten může stát vždy v rohu, připravený kdykoli k použití. Praktické jsou především grily s úložným prostorem pro grilovací potřeby, závětřím a kolečky, které jej umožňují pohodlně přesunout. Pokud nemáte místa nazbyt, doporučujeme přenosný gril bez spodní skříňky, který koneckonců užijete třeba i na balkoně.

Tip na závěr: Neváhejte a zahradu si vylepšete také pořízením bazénu!

Publikováno: 11. 6. 2019, Autor: Hawaj.cz (text a foto), Profil autora: Redakce