reklama

Práce na zahradě na podzim rozhodně nekončí

Konec léta se neúprosně blíží. A s pomalu přicházejícím podzimem přichází také spousta práce, kterou každý zahrádkář musí na své zahradě udělat! Léto bylo časem hojnosti, s podzimem nastává klidové období, na které se musí připravit i rostliny a stromy.

i (Zdroj: Bakker Holland CZ, s.r.o.)
Podzim na zahradě znamená také spoustu práce (Zdroj: Bakker Holland CZ, s.r.o.)

Máte-li na zahradě ovocné stromy, je čas sklízet. Popadané shnilé plody podporují množení škůdců a vůbec nedělají zahradu pohlednou. Se sklizní příliš neotálejte. Pokud budete chtít své plody uskladnit, potom je vhodné vybrat chladnější prostory, kde nebude vyšší teplota jak 7 °C. Vhodné je ukládat ovoce do bedýnek nebo lísek. Ovocné stromy si potom zaslouží důkladnou kontrolu a případně ošetření před zimou.

Zlikvidujte odkvetlé květy
i (Zdroj: Bakker Holland CZ, s.r.o.)
Zlikvidujte odkvetlé květy

Pojďme se přesunout do části, která naše zahrady obzvlášť zkrášluje. Mluvíme o okrasné zahradě. Je známý fakt, že v září je ideální čas na vysazování cibulovin. Tulipány, různé druhy lilií či hortenzií by neměly chybět v žádné zahradě. Včasnou a pečlivou výsadbu na podzim bezpochyby oceníte na jaře. Doporučujeme také výsadbu jehličnanů.

Zlikvidujte odkvetlé květy a přebytečné listy. Dát je můžete na kompost. Odstraňte zvadlé letničky. Péči potřebují i okrasné dřeviny, zejména kvůli hrozícím mrazíkům.

Věnujte dostatečnou péči podzimním rostlinám
Věnujte dostatečnou péči podzimním rostlinám (Zdroj: Bakker Holland CZ, s.r.o.)
Odstraňte zvadlé letničky
Odstraňte zvadlé letničky (Zdroj: Bakker Holland CZ, s.r.o.)

Speciální pozornost vyžaduje také trávník. Nepotřebuje už tolik zalévat, za to ho dobře posekejte a následně provzdušněte vertikutátorem. Trávník zbavíte nežádoucích mechů a ulevíte kořínkům před zimou. Vaše zahrada si zaslouží po létě náležitou péči!

Zdroj informací: Bakker Holland CZ, s.r.o.

Publikováno: 1. 9. 2022, Autor: Bakker Holland CZ, s.r.o. (text a foto), Profil autora: Redakce