reklama

Bylinkový horoskop: Heřmánek posiluje Berany, rýmovník svědčí Střelcům

Každé znamení zvěrokruhu má „svoje“ bylinky, které fungují na jeho zrozence účinněji než jiné. Nevíte-li, jaké byliny jsou zrovna pro vás ty pravé ořechové, je tu náš bylinkový horoskop, který vám to prozradí! A protože začátkem léta je většina léčivých bylin v nejlepší kondici, na nic nečekejte a vydejte se na jejich sběr. Zvláště, když teď už budete vědět, které konkrétně svědčí vašemu zdraví.

Beran (20. 3. – 20. 4.)

Zdravotní problémy Beranů většinou vyplývají z jejich vysokého pracovního nasazení, které jim nedovolí, aby své choroby vyleželi. Potřebují hlavně zvolnit, a k tomu skvěle poslouží heřmánek pravý nebo chmel otáčivý. Pokud Beran pořádně prochladne nebo se o něj pokoušejí vriry a bacily, vždycky mu pomůže černý bez, ať už sirup z květů, nebo odvar z plodů, tedy bezinek.

Heřmánek pravý ocení hlavně Berani
i (Zdroj: pixabay.com)
Heřmánek pravý ocení hlavně Berani

Býk (21. 4. – 20. 5.)

Býky dovedou s nepříjemnou vytrvalostí celoročně trápit kašel, rýma a bolesti v krku. Na tyhle nepříjemnosti jim určitě zabere sirup nebo nálev z podbělu lékařského nebo prvosenky jarní. Také chřipka na ně útočí více než na kohokoli jiného, proto je jejich super bylinou růže šípková, tedy šípky. Důležitá je pro Býka rovněž petrželka, která působí jako mírná rostlinná dezinfekce

Blíženci (21. 5. – 20. 6.)

Starodávné recepty radily na rozčilení a neklid, které jsou věrnými průvodci Blíženců, popíjení odvaru z květů konvalinek v bílém víně – ovšem konvalinka je hodně problémová, a proto bude lepší využívat síly kozlíku lékařského nebo šanty kočičí. Skvěle jim pomáhá kořen maralí – silný životabudič, kterému se říká leuzea. Lněné semeno, jehož odvar se používá při trávicích potížích, by měli Blíženci pít při kašli.

Rak (21. 6. – 22. 7.)

Raci mívají pomalejší látkovou výměnu, ve středním věku se začínají objevovat problémy s vysokým krevním tlakem a dámy často trpí hormonální nerovnováhou. Pro zrychlení látkové výměny je vhodný odvar z řebříčku obecného nebo máty peprné. Gynekologické problémy zvládne odvar z měsíčku lékařského nebo z kontryhelu obecného. 

Máta peprná pomáhá zejména Rakům
i (Zdroj: pixabay.com)
Máta peprná pomáhá zejména Rakům

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Protože jsou Lvi nadmíru ctižádostiví a pořád jedou na plný plyn, trápí je zejména civilizační choroby, především potíže se srdcem a trávením, které souvisejí se stresem a nedostatkem odpočinku. Dělají jim dobře bělotrn kulatohlavý, koriandr setý a pelyněk pravý. Ideální bylinkou, která efektivně řeší jejich problémy s játry a žlučníkem, je ostropestřec mariánský.  

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Pořádkumilovné Panny většinou trpí zažívacími problémy. Vsadit by proto měly na popíjení macerátu ze zeměžluče okolíkaté. Do každého jídla, pokud to jen trochu jde, by si každá Panna měla přidávat kopr vonný a fenyklová semínka. A protože se Panna stále a zbytečně stresuje, potřebuje svou bylinku na zklidnění, kterou je rozmarýn lékařský.  

Rozmarýn lékařský je pro Panny jako dělaný
i (Zdroj: pixabay.com)
Rozmarýn lékařský je pro Panny jako dělaný

Váhy (23. 9. – 22. 10.)

Váhy hodně špatně snášejí změny a stresové situace, což se odráží na činnosti ledvin. Skvěle u nich funguje detoxikační kúra z kopřivy dvoudomé, kterou by si měly dopřát nejméně dvakrát ročně. Při problémech s ledvinami pomáhá odvar z jalovce obecného nebo řepíku lékařského. Proti stresu by měla Váha vyzkoušet kozlík lékařský – nálev nebo tinkturu.

Štír (23. 10. – 21. 11.)

Štír mívá trable se střevy, močovým měchýřem i vyšším krevním tlakem. Na regulaci tlaku se osvědčil česnek (každý den jeden stroužek). Na štíří zdravotní problémy univerzálně zabírá především lichořeřišnice větší, která působí antibioticky, a pelyněk pravý – v jeho užívání musí být Štíři opatrní, neboť jakékoliv přehánění by jim mohlo uškodit.

Lichořeřišnice větší univerzálně zabírá na Štíry
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Lichořeřišnice větší univerzálně zabírá na Štíry

Střelec (22. 11. – 21. 12.)

Když si Střelec naříká na trávicí problémy, jsou docela jistě způsobeny přejídáním či přemírou alkoholu. A na to zabírá pampeliška lékařská! Střelci by si měli často dopřávat také odvary z ostropestřce mariánského, řepíku lékařského nebo čekanky obecné; všechny tyhle byliny posilují jejich těžce zkoušená játra. Často mívají rýmu a kašel, takže by měli zkusit rýmovník, který zrovna na ně ukázkově funguje.

Kozoroh (22. 12. – 19. 1.)

Kozorozi většinou hýří zdravím, ale potrápit je dokáže revmatismus, problémy s trávením a nedokonalá pleť i vlasy. Vlasům a pokožce dělá dobře oplachování v odvaru violky vonné. Při problémech s revmatismem se doporučují koupele z březového listí, které zároveň prospívají pleti a vlasům. Při problémech s trávením dokáže Kozorohům pomoci nálev ze zázvoru lékařského nebo heřmánku pravého.

Vodnář (20. 1. – 18. 2.)

Hlavním úkolem Vodnářů je naučit se správně odpočívat. Na zklidnění mysli nejlépe zabírá odvar z třezalky tečkované. Na křečové žíly a křeče v lýtkách, které je umí potrápit, zabírají extrakty jmelí bílého. A protože dost často nemohou shodit nadbytečná kila, výbornými pomocníky jsou odvary z květů černého bezu a bobkového listu, které zrychlují štěpení tuků.

Třezalka tečkovaná je ideální pro Vodnáře
i (Zdroj: pixabay.com)
Třezalka tečkovaná je ideální pro Vodnáře

Ryby (19. 2. – 19. 3.)

Ryby mívají potíže s pomalou látkovou výměnou, s játry a slinivkou břišní. Pro urychlení látkové výměny slouží pomalé popíjení vlažného nálevu ze zázvoru lékařského, na slinivku blahodárně působí odvar z kořene puškvorce obecného. Na uklidnění ve chvílích, kdy mají pocit, že jim starosti přerůstají přes hlavu, se osvědčila šalvěj lékařská nebo mateřídouška obecná.

Zdroj informací: bylinkyprovsechny.cz

Publikováno: 26. 4. 2024, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce