reklama

Panelové oplocení – nový trend v moderní architektuře

Panelové oplocení ze svařovaných drátů se používá pro oplocení veřejných budov, továren, dílen, škol či parků. Zkrátka je vhodné pro všechny případy ohrazení větších ploch. Neznamená to však, že by plot ze systému PILOFOR nemohli použít třeba zahrádkáři nebo majitelé menších soukromých pozemků. Právě naopak. Tento typ oplocení se stává stále více oblíbeným v moderní architektuře. Pravoúhlé, strohé tvary budov, provedení v žárovém zinku, tohle vše skvěle doplňuje systém oplocení PILOFOR. Velkou předností panelového oplocení ze svařovaných drátů je rychlá instalace, vysoká pevnost, extrémně dlouhá životnost a kompletnost systému.

Panelové oplocení – nový trend v moderní architektuře

Plot nízký i vysoký

Ploty systému PILOFOR se dodávají ve dvou variantách povrchových úprav. Základem systému je vždy pozinkovaný ocelový drát, který může být dále poplastován v libovolném odstínu na zakázku, ( standardně je skladem v zelené barvě RAL 6005).

Průměr drátu, z kterého je panel svařen, začíná na 4 mm u provedení PILOFOR LIGHT, 5 mm v provedení PILOFOR CLASSIC a 6 mm dráty jsou použity u panelů PILOFOR SUPER vodorovně, 5mm vertikálně. Velikosti oka panelu 200 x 50 a šířka panelu 2500 mm je neměnná. Výšku panelu lze však vybírat s možností 1030, 1230, 1530, 1730, 2030 až 2430mm, takže lze zvolit různou konečnou výšku plotu.

Panelové oplocení zaručuje vysoký stupeň pevnosti. Je dán silným průměrem tuhého svařovaného drátu ve tvaru obdélníkového oka a horizontálními prolisy v provedení PILOFOR LIGHT nebo PILOFOR CLASSIC. Rozdělení a tvar oka panelů, spolu s prolisy zabezpečují tuhost v ohybu ve všech směrech. Panely bez prolisu PILOFOR SUPER a PILOFOR SUPER STRONG jsou zpevněny dvojitým vodorovným drátem, který nahrazuje prolis u variant LIGHT a CLASSIC.

Plot nízký i vysoký
Plot nízký i vysoký
Plot nízký i vysoký
Plot nízký i vysoký

Kompletní pevný systém

PILOFOR oplocení je kompletní systém. Z jedné strany je panel zakončen natupo vodorovným drátem a z druhé strany vertikálními ostny o délce 30 mm. Výhodou je variabilita použití ať už s ostnem nahoře pro vyšší bezpečnost okolo závodů nebo dole v případě využití na školních hřištích nebo sportovištích.

Jak na instalaci plotu?

Základem pro montáž systému PILOFOR jsou dva druhy sloupků - kulaté a čtyřhranné, které mají taktéž své vlastní příchytky. Systém panelů PILOFOR LIGHT je určen pro instalaci na kulaté sloupky Ø48mm, všechny ostatní systémy PILOFOR CLASSIC, PILOFOR SUPER, PILOFOR SUPER STRONG na sloupky čtyřhranné 60x60 mm.

Pilofor light
Pilofor light
Pilofor light
Pilofor light

Podrobný návod montáže obou systémů a vše potřebné pro navržení, nákup a realizaci oplocení, naleznete na stránkách společnosti www.pilecky.cz. Nabízené systémy oplocení může společnost dodat i s montáží na klíč.

Podhrabové desky

Plot s podhrabovou deskou
Plot s podhrabovou deskou
Podhrabová deska hladká
Podhrabová deska hladká

Standardně používaným doplňkem nahrazujícím klasickou podezdívku pod oplocení je systém podhrabových desek. Jedná se o armovaný betonový panel v plastových nebo zinkovaných držácích mezi sloupky oplocení. Podhrabové desky jsou vhodné jak pod klasické pletivo tak pod průmyslové oplocení. Jsou uchyceny na kulatý či hranatý sloupek pomocí stabilizačních držáků, které se připevňují na sloupky nejlépe samořeznými TEX šrouby.

Publikováno: 8. 10. 2016, Autor: Pilecký (text a foto), Profil autora: Redakce